امیر موسوی: هر اقدامی علیه ایران پاسخی شدید در پی دارد

کد خبر: 1287701

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه وعده صادق خنجر امت اسلام بود، گفت: این عملیات نشان داد هر اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران پاسخ شدیدی در پی دارد.

امیر موسوی: هر اقدامی علیه ایران پاسخی شدید در پی دارد

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه وعده صادق خنجر امت اسلام بود، گفت: این عملیات نشان داد هر اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران پاسخ شدیدی در پی دارد.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در اجلاسیه ۲۰۸ شهید ارتش استان کهگیلویه وبویراحمد در شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران گفت: شجاعت و فداکاری، بارزترین ویژگی مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

وی افزود: مردم این استان در تاریخ این سرزمین حماسه آفرینی‌های زیادی از خود به یادگار گذاشتند و در دوران دفاع مقدس بیشترین اعزام به جبهه‌ها را به لحاظ جمعیت داشتند و بیشترین آمار شرکت در انتخابات‌های مختلف را نیز در کشور دارند و این نشان از پایبندی مردم این منطقه به آرمان‌ها و ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده کل ارتش، حماسه‌آفرینی مردم گچساران در تاریخ ۱۹ آبان ۵۷ را برگ زرینی در تاریخ انقلاب دانست و ادامه داد:  تاریخ این دیار مملو از رشادت‌ها، فداکاری‌ها و شجاعت‌های زیادی است و این حکایت از سرافرازی و سربلندی مردم این مرز و بوم دارد.

وی اظهار داشت: شجاعت و فداکاری برای ارزش‍هایی مثل ناموس، هویت، استقلال، تمامیت ارضی، آب و خاک و آرمان‍های دینی و انقلابی در همه جای جهان و در طول تاریخ مورد تمجید و احترام مردم است و در دین مبین اسلام و آموزه های دینی، بالاترین تکریم و بالاترین پاداش برای کسانی است که جان خود را برای این ارزش‍ها تقدیم می‍کنند و این ها را ایثارگران و شهدا میخوانند«انَّ اللَّهَ اشتَریٰ مِنَ المُؤمِنینَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ»، «وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚبَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» و «إِنَّ الْجِهَادَ بَابٌ مِنْ أَبْوَابِ الْجَنَّةِ فَتَحَهُ اللَّهُ لِخَاصَّةِ أَوْلِیَائِهِ»

سرلشکر موسوی در ادامه با تاکید بر لزوم برگزاری یادواره‍های شهدا تصریح کرد: آیین بزرگداشت شهدا اقدام بسیار ارزنده و لازمی است زیرا اولا ادای احترام و قدردانی از شهدا و خانواده معظم شهداست، ثانیا راه و هدف شهداست، ثالثا یادآوری به خودمان است که چه خون‌هایی ریخته شده تا این عزت ،این استقلال،این امنیت بدست آمده و تمامیت ارضی کشورحفظ شده است و رابعاً تذکر به همه ماست که ببینیم این و امروز کجا بوده و به برکت خون شهدا و خانواده شهدا درکجا هستیم.

امیر سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه امروز شاخه‍های بر کشیده شجره طیبه شهدا در غزه، یمن، لبنان و در همه کشورهای جبهه مقاومت، غوغا بپا کرده و به برکت خون شهدا ایستادگی غزه دنیا را به حیرت واداشته است، تصریح کرد: شهدا فرهنگ «کونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً» را در محور مقاومت و در کشور نهادینه کرده‍اند.

وی با بیان اینکه امروز تنها کشوری در جهان که با قدرت جلوی زورگویان عالم ایستاده و به آنها «نه» می‍گوید جمهوری اسلامی ایران است، گفت: به برکت خون شهدا و به آبروی خانواده معظم شهدا ما در مقابل استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار سر سوزنی از آرمان‍های انقلاب و دفاع از نظام کوتاه نخواهیم آمد.

فرمانده کل ارتش در ادامه به اشاره به عملیات وعده صادق، اظهار داشت: عملیات وعده صادق دفاع مشروع و واکنش طبیعی به یک اقدام نامشروع رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به یک مکان دیپلماتیک بود.

وی بیان کرد: این عملیات یک عملیات پیچیده و ترکیبی بود که توانست با عبور از سامانه‍های متعدد و چند لایه ناتو و اسرائیل عبور کند، اما آنچه مهمتر است اراده و همت جمهوری اسلامی ایران برای اجرای این گوشمالی تنبیهی بود.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه ناتو و اسرائیل از همه تجهیزات و توان خود برای مقابله با این عملیات استفاده کردند، افزود: جمهوری اسلامی ایران مأموریت خود را به‌خوبی انجام داد و این را به دنیا ثابت کرد که هر اقدامی علیه ایران اسلامی با پاسخ دقیق و کوبنده همراه است.

 وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی می‍کوشد با اقدامات جنایتکارانه و نسل‍کسی و کودک‍کشی این تصور را ایجاد کند که هیچکس یارای حمله به او را ندارد، اما این عملیات که وعده صادق خنجر امت اسلام بود این تصور را باطل و قلب تمام آزادیخواهان جهان را شاد کرد.

فرمانده کل ارتش اضافه کرد: زدن مناطق مسکونی و شهرها و مردم بی‌دفاع بسیار آسان است و هیچ ارزش نظامی ندارد؛ در مقابلِ این روش جنایتکارانه رژیم صهیونیستی، رزمندگان ما اهداف صرفا نظامی را با دقت موردهدف قراردادند.

امیر سرلشکر موسوی گفت: جمهوری اسلامی ایران هرگز به‍دنبال توسع جنگ نیست ولی در جنگ اراده‍‌ها پاسخ هر تجاوزی راکوبنده‍تر از قبل خواهد داد.

فرمانده کل ارتش، در پایان از برگزارکنندگان این اجلاسیه قدردانی کرد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها