منظور : فشار مالیاتی امسال کمتر شده است

کد خبر: 1288373

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بار مالیاتی و فشار مالیاتی سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته سبک‌تر است، چرا که با مصوبات قبلی مجلس شورای اسلامی درآمدهای مالیاتی افزایش پیدا کرده است .

منظور : فشار مالیاتی امسال  کمتر شده است

 داوود منظور در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه) مجلس و در جریان بررسی جداول لایحه بودجه ۱۴۰۳، گفت: بعد از تصویب بخش اول لایحه بودجه ما جداول را تدوین کردیم تا بر اساس منابع، توزیع اعتبارات صورت گیرد؛ این کار بر اساس خط مشی‌های قسمت اول بودجه و ارقام کلان در سقف درآمدی و هزینه‌ای صورت گرفت.

وی بیان کرد: این کار برای سازمان برنامه و بودجه تجربه جدیدی بود، چرا که سقف کلی داشتیم و بر اساس آن باید توزیع اعتبارات صورت می‌گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بار مالیاتی و فشار مالیاتی سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته سبک‌تر است، چرا که با مصوبات قبلی مجلس شورای اسلامی درآمدهای مالیاتی افزایش پیدا کرده است که یکی از آنها حذف برخی معافیت‌ها است که تبدیل به درآمد مالیاتی شده و فشار به مودیان مالیاتی وارد نمی‌کند.

وی گفت: اگر اتفاق جدیدی نیفتد و ۸۷۰ همت مالیات سال قبل وصول شود و همچنین با در نظر گرفتن حذف معافیت‌های قبلی، امسال درآمد مالیاتی ۹۵۰ همت می‌شود، لذا رشد ۳۰ درصدی مالیات متناسب با شرایط اقتصادی یک رشد معمول است.

مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها