سفیر پیشین ایران در عراق: ایران تمایلی به تداوم جنگ غزه ندارد

کد خبر: 1289845

سفیر پیشین ایران در عراق با اشاره به اینکه ایران تمایلی به تداوم جنگ غزه ندارد خاطرنشان کرد که گذر زمان مشخص خواهد کرد که عملیات وعده صادق چقدر موثر بود.

سفیر پیشین ایران در عراق: ایران تمایلی به تداوم جنگ غزه ندارد

ایرج مسجدی، سفیر پیشین ایران در بغداد در اظهاراتی گفت: مساله آتش‌بس و توقف جنگ در نوار غزه همواره مورد حمایت ایران بوده و هست.

وی در گفت‌وگو با شبکه المیادین تاکید کرد: ایران تمایلی به تداوم جنگ غزه و یا گسترش آن ندارد به‌ویژه اینکه جنبش‌های مقاومت در مسیر مذاکرات قرار دارند. ایران از هر نتیجه‌ای که جنبش های مقاومت به آن برسند حمایت می‌کند.

ایرج مسجدی در ادامه به عملیات وعده صادق ایران علیه رژیم صهیونیستی پرداخت و خاطرنشان کرد: این عملیات نمونه ساده پاسخ ایران درصورت تهدید خاک کشور، شخصیت‌ها و یا شهروندان آن بود.ما به آمریکا و اسرائیل نسبت به تکرار تجاوز به کنسولگری‌مان هشدار دادیم و اگر این امر تکرار شود پاسخ ما قوی‌تر خواهد بود.

سفیر پیشین ایران در عراق گفت: اسرائیل مجبور بود که اعلام کند موشک های ایران را با درصدهای مختلف سرنگون کرده است تا شکست‌های خود را بپوشاند. به مرور زمان روشن خواهد شد که عملیات وعده صادق چقدر موثر و ویرانگر بود.

پیش از این، سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، رسالت نیروی قدس سپاه را بستن راه نفوذ دشمن در سرزمین‌های اسلامی برشمرد و تاکید کرد ما این کار را انجام می‌دهیم تا هم از امنیت خود دفاع کنیم، هم از امنیت کشورهای اسلامی.

سردار حسین سلامی در مراسم چهلم شهدای حمله به کنسولگری ایران در دمشق، اظهار کرد: این شهدا برای دفاع از حریم اسلام و عزت مسلمانان و نجات جهان اسلام از سیاست بردگی مدرن غرب با محوریت آمریکا، هجرت را مقدمه جهاد خود قرار داده و از خانواده خود دست کشیده در جستجوی رضوان الهی، میدان جهاد را برگزیدند و به  آنچه در جستجویش بودند نائل شدند.

وی ادامه داد: جهاد در راه آزادی مسلمانی که تحت سیطره طاغوت قرار دارند، برای ما پاسداران انقلاب اسلامی جذاب ترین و زیباترین مسئولیت و ماموریت است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها