پوردستان: کاهش جمعیت یک تهدید است

کد خبر: 1290103

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش، جوانی جمعیت را مولفه اصلی قدرت دانست و از صاحب نظران خواست به عنوان یک تهدید به کاهش جمعیت نگاه کنند و اجازه ندهند از این موضوع دشمن سوء استفاده کند.

پوردستان: کاهش جمعیت یک تهدید است

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش، جوانی جمعیت را مولفه اصلی قدرت دانست و از صاحب نظران خواست به عنوان یک تهدید به کاهش جمعیت نگاه کنند و اجازه ندهند از این موضوع دشمن سوء استفاده کند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان عصر چهارشنبه در همایش ملی جوانی جمعیت و قدرت نظامی ضمن تبریک ایام دهه کرامت، گفت: برای این همایش ملی تنها ارتش حضور نداشته و از تمامی سازمان‌ها و دانشگاه‌های کشور در این امر مهم مشارکت داشته‌اند.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش افزود: در ابتدای انقلاب جنگ به سراغ ما آمد اما به فرموده امام حسین(ع) جنگ با وجود تلخی‌ها می‌تواند در برابر دشمنان، پیروزی‌ها و تجارب را هم به دنبال داشته باشد.

سرتیپ پوردستان بیان کرد: ما هر آنچه می‌توانیم باید آماده شویم تا دشمن نتواند بر ما غلبه کند، یکی از تذکراتی که رهبر معظم انقلاب بر ما تأکید داشتند این بود که ما همواره باید آماده باشیم.

وی تاکید کرد: ما امروز با چهره جدیدی از تهدیدات مواجه‌ایم و لذا باید متناسب با آن ظرفیت‌های دفاعی و تهاجمی خود را تامین کنیم.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش خاطرنشان کرد: در دنیایی که قدرت حرف اول است آیا می‌توان به مجامع بین المللی دل ببندیم، اکنون در غزه شما جنایت‌ها را می‌بینید که این مجامع سکوت کرده‌اند.

سرتیپ پوردستان افزود: یکی از مؤلفه‌های اصلی قدرت، جمعیت است که به این امر مهم توجه بسزایی نشده است و به عنوان یک سرباز از شما اندیشمندان درخواست دارم به عنوان یک تهدید به کاهش جمعیت نگاه کنید و اجازه ندهید از این موضوع دشمن سوء استفاده کند.

وی درباره اثرات جنگ ترکیبی بر روی جمعیت گفت: یکی از ابعاد جنگ ترکیبی اقتصادی است که با کاهش پول ملی و تورم ایجاد می‌شود و همین مساله منجر به کاهش جمعیت می‌شود.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش افزود: جنگ فرهنگی یکی دیگر از ابعاد جنگ ترکیبی است که دشمن با این جنگ، قلب و روح را مورد هدف قرار می‌دهد که سبب رشد ازدواج سفید می‌شود.

سرتیپ پوردستان تصریح کرد: یکی دیگر از ابعاد جنگ ترکیبی، بیولوژیکی است که دشمن سال‌ها به این مورد هم توجه داشته و نه از طریق جنگ سخت بلکه با انتقال بیماری و ویروس به ما حمله می‌کند.

پوردستان: جوانی جمعیت مولفه اصلی قدرت/ کاهش جمعیت یک تهدید است

امیر پوردستان از دیگر اقدامات دشمن در جنگ ترکیبی را محصولات تراریخته دانست که از این طریق نیز کاهش جمعیت به وجود می‌آید.

وی تاکید کرد: همه باید مقابل جنگ ترکیبی دشمن با رویکردهای قوی ایستادگی کنیم و اجازه ندهیم از طریق موضوع‌های مختلف بر کشور نفوذ کنند.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش یادآور شد: اگر خودمان را متناسب با تهدیدات حتما ضربه پذیر خواهیم بود بنابراین یکی از مولفه‌های قدرت، جوانی جمعیت است که انرژی دارد و می تواند در حرکت‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و نظامی اثرگذار باشد.

امیر پوردستان گفت: اگر نگاهی آماری به رشد جمعیت کشور داشته باشیم شرایط مناسبی ندارد و و اگر این رشد همینطور جلو برود در سال‌های آینده ایران یکی از کشورهای پیر خواهد بود به همین دلیل در ادامه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ارتش خود را ملزم دید که اولین همایش ملی جوانی جمعیت و قدرت نظامی را ساماندهی کند.

وی افزود: از سال ۱۳۹۳ رهبر معظم انقلاب توصیه‌هایی را برای افزایش جمعیت داشتند و حتی سیاست‌های کلی جمعیت را ابلاغ کردند اما متولی نداشته است بر همین اساس امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران دبیرخانه دائمی جوانی جمعیت را پایه‌گذاری کرده است و از همه دلسوزان نظام هم دعوت کرده که در این زمینه مشارکت داشته باشند.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که نقشه راهی را تهیه کند و به تصویب دفتر نظامی رهبر معظم انقلاب برسد و جهت اجرا به سازمان داده شود و کمیته‌ای بر این روند نظارت کند تا بر اساس نقشه راه کار را دنبال کنیم./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها