لایحه تقویت مدارس دولتی به مجلس می‌رود

کد خبر: 1290204

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دستور العمل مدرسه در تراز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصویب خواهد شد، گفت: لایحه تقویت مدارس دولتی به مجلس خواهد رفت.

لایحه تقویت مدارس دولتی به مجلس می‌رود

 رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، امروز در مؤسسه آموزشی و تربیتی امام خمینی(ره) قم، اظهار کرد: لایحه تقویت مدارس دولتی به مجلس خواهد رفت.وی با بیان اینکه امروز تمرکز ما بر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، گفت: ۴ نگاشت برای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تهیه شده است.

صحرایی به اهمیت دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: تقویت دانشگاه فرهنگیان را شروع کردیم و این دانشگاه هیأت جذب مرکزی پیدا کرده است.وی درباره مدرسه‌سازی نیز بیان کرد: در این دولت به طور متوسط روزانه ۸ مدرسه ساخته شد و به زودی الگوی معماری ایرانی اسلامی در ساخت مدارس اجرا خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هفته قبل نقشه راه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصویب شد و ماده واحده آن نیز روز گذشته در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد.وی با تأکید بر اینکه امسال سال ترمیم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، گفت: سند ملی اموزش به معلمان در دانشگاه فرهنگیان پیگیری خواهد شد؛ همچنین آیین نامه مسیر رشد معلمی اکنون در حال پیگیری است.

صحرایی ادامه داد: از دیگر اقدامات این است که دستور العمل مدرسه در تراز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصویب شود.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها