در حرم حضرت معصومه(س)؛

رئیسی: برخی‌ها به دنبال معامله بر سر موشک‌هایمان بودند /فرودگاه قم افتتاح می‌شود

کد خبر: 1290205

رئیس جمهور گفت: برخی به دنبال القای این بودند که به مردم القا کنند که باید سایه جنگ را از سر کشور دور کنیم و به دنبال معامله بر موشک‌هایمان بودند، و برجام‌های ۲ و ۳ را دنبال می‌کردند.

 رئیسی: برخی‌ها به دنبال معامله بر سر موشک‌هایمان بودند /فرودگاه قم افتتاح می‌شود

 رییس جمهوری با اشاره به اینکه خستگی و ناامیدی در این دولت ممنوع است، تاکید کرد که استان قم نیازمند فرودگاه است و مشکلات حقوقی این پروژه نیمه تمام بررسی و تکمیل آن با شتاب توسط دولت سیزدهم دنبال می‌شود و تا پایان دولت سیزدهم این طرح به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایرنا،‌ آیت الله سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در جمع پرشور مردم قم در حرم حضرت معصومه(س)‌ با تاکید بر اهمیت تکمیل منوریل گفت: با همکاری دولت، شهرداری و بخش‌های مختلف تکمیل مونوریل از امروز در قم آغاز شده و طبق برنامه ریزی ها، به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه نگاه و اعتقاد ما شعار «ما می توانیم» است، ابراز کرد: این همان نگاه و اعتقادی است که امامین انقلاب، شهدا و شهید سلیمانی به ما آموخته اند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه خستگی و ناامیدی در این دولت ممنوع است، گفت: امید مهم‌ترین و محوری‌ترین عنصر برای پیشرفت و رسیدن به قله است.

وی عنوان کرد: دشمنان با قلم فرسایی و امپراتوری رسانه ای و خبری دنبال یاس و ناامیدی هستند.

آیت الله رییسی گفت: پس از حدود ۱۰ سال که خبری از رشد اقتصادی نبود، در دو سال گذشته رشد اقتصادی کشور به بیش از ۶ درصد رسیده و ترانزیت کالا سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است و این روند امیدبخش ادامه دارد.

رییس جمهور با اشاره به موضوع‌های فرهنگی گفت: دشمنان به دنبال دشمنی هستند ولی دشمنی آن‌ها در ملت عزیز ایران تاثیر ندارد در این سال‌ها به دشمنی خود افزودند هم اغتشاشات خیابانی راه انداختند هم دست به ترور و انفجار زدند و هم به تحریم‌ها افزودند و تصور می‌کردند با این دشمنی ها ملت ایران متوقف می شود اما زهی خیال باطل.

وی اظهار کرد: ملت ایران با اتکال به خدا به دنبال یک تحول عظیم است. امام خمینی(ره) امام تحول بودند امروز پرچم تحول به دست توانای رهبری فرزانه انقلاب است و بنده طلبه خدمتگزار مردم سرباز نظام و سرباز رهبری هستم تا در این میدان به وظیفه نوکری برای مردم عمل کنم.

برخی با القای سایه جنگ به دنبال برجام دو و سه بودند

برخی می خواستند در این کشور با پیش کشیدن سایه جنگ، برجام دو و سه را برای مذاکرات موشکی و نظامی زمینه سازی کنند که مقام معظم رهبری مانع آن شد

رییس جمهور ادامه داد: برخی می خواستند در این کشور با پیش کشیدن سایه جنگ، برجام دو و سه را برای مذاکرات موشکی و نظامی زمینه سازی کنند که مقام معظم رهبری مانع آن شد.

آیت الله رییسی گفت: رهبری بارها تاکید کردند که توان موشکی و نظامی قابل مذاکره نیست، جلوه این توان موشکی را در عملیات «وعده صادق» دیدیم که چگونه بینی دشمن به خاک مالیده شد.

وی با تاکید بر اینکه آنچه ما از شهدا و امامین انقلاب آموخته ایم «گفتمان عقلانیت انقلابی» است، گفت: آن چه می توان کشور را به مرز اعتلا و بالندگی برساند نگاه عقلانیت انقلابی است نه رویکردهای سازشکارانه.

احداث ۷۱ هزار مسکن در قم

رییس جمهور با اشاره به عملکرد موفق قم در طرح نهضت ملی مسکن و افتتاح و واگذاری بیش از ۷ هزار واحد مسکونی، گفت: امیدواریم به زودی همه ۷۱ هزار واحد در حال احداث در این استان تحویل داده شود.

وی ابراز کرد: دولت بر شعار خود در ایجاد سالانه یک میلیون شغل و ساخت یک میلیون مسکن پایبند است و در این زمینه‌ها از برنامه ریزی ها، عقب نیست.

رییس جمهور با اشاره به طرح فیبرنوری قم، گفت: با بهره برداری از این طرح زیرساخت بسیار مهمی در شبکه ارتباطات این استان ایجاد شد.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه سرانه های فرهنگی و ورزشی، ادامه داد: همچنین ۱۵۰ واحد نیمه راکد و غیرفعال نیز از ابتدای دولت سیزدهم احیا شده است.

احیای بیش از ۹ هزار واحد راکد در کشور

رییس جمهور گفت: همچنین در کشور افزون بر ۹ هزار واحد تولیدی و صنعتی احیا و ده‌ها هزار شغل ایجاد و ثبیت شده است.

رابطه ناسالم اداری در ادارات قابل تحمل نخواهد بود و دستگاه های اجرایی باید در نهایت کرامت امور و مطالبات مردم را بررسی و مشکلات آنها را برطرف کنند.

دکتر رییسی با تاکید بر اینکه هرگونه رابطه ناسالم اداری در ادارات و دستگاه های اجرایی قابل تحمل نخواهد بود، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی باید در نهایت کرامت امور و مطالبات مردم را بررسی و مشکلات آنها را برطرف کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفت ماه جنایت رژیم صهیونیستی در نواز غزه، گفت: پیروز نهایی این میدان، مردم مظلوم فلسطین خواهد بود.

قم مرکز نشر معارف اسلامی

رییس جمهور در ادامه سخنان خود، افزود: در محضر حضرت معصومه(س)‌ هستیم، به برکت وجود ایشان، قم مرکز بزرگ نشر معارف اسلامی شد و حوزه علمیه بزرگ قم که حوزه‌ای اثر گذار در ایران اسلامی و جهان اسلام است در اینجا شکل گرفت.

وی ادامه داد: از کرامات این بانوی بزرگ همین بس که پرورش مردان بزرگ و چهره‌های نامدار، مراجع تقلید،‌ مردان و زنان بزرگ، سرداران رشید اسلام، مدافعان حرم و حریم در جوار ایشان شکل گرفت.

رییس جمهور گفت: به برکت وجود حرم حضرت معصومه(س)‌ بستر بصیرت و بصیرت آفرینی در قم شکل گرفت، جایگاهی که شاهد آثار آن در علم، جهاد و اجتهاد هستیم، همچنین برکات آن در این سرزمین و همه بلاد و برای همه مردم مسلمان در سراسر عالم ملموس است.

وی افزود: قم مرکز نشر معارف اسلامی و جایگاه علم و بصیرت آفرینی است که مبدا انقلاب شکوهمند اسلامی بوده‌ و همواره از آن حمایت کرده‌ است.

رییس جمهور در سخنان خود تاکید کرد: ما گفتیم که دولت باید اقداماتش مستند و بر اساس گام دوم انقلاب اسلامی باشد؛ گفتمان دولت، گفتمان امام و رهبری است که در دل و جان‌ها نقش بسته‌ است، دولت خود را موظف می‌داند به عنوان سرباز این میدان آنچه را بارها بر آن تأکید شده، عمل کند

رییس جمهور تاکید کرد: آنچه به عنوان شعار یاد می شود، گفتمان نیست؛ گفتمان باید در جان و دل مردم جای بگیرد آن چنانی که نظرات امام و گفتمان رهبری بر دل جای گرفته است.

آیت الله رییسی گفت: ملت ایران با امید زندگی می‌کند، دشمنان در این سال‌ها بر دشمنی خود افزوده‌اند و اغتشاش راه انداختند، ترور و انفجار کردند، بر تحریم‌ها افزودند و تصور می‌کردند ملت ایران متوقف می‌شود، اما ذهی خیال باطل، ملت با ایمان، با اعتماد، با بصیر ما هرگز متوقف نخواهد شد.

وی با اشاره به این که ملت ما با استقامت در برابر دشمنان تحول را دنبال می‌کنند، ادامه داد:‌ امام خمینی(ره)، امام تحول بودند، امروز پرچم تحول به دست توانای رهبر معظم انقلاب اسلامی افتاده است و من سرباز مردم و رهبری هستم و برای خدمتگزاری به شما مردم تلاش می‌کنم / ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها