حسینی پس از رای دادن: مشارکت بالا در انتخابات نشانگر وحدت و همدلی در کشور است

کد خبر: 1290397

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: مشارکت بالای مردم در انتخابات نشانگر وحدت، همدلی و انسجام کشور است.

حسینی پس از رای دادن: مشارکت بالا در انتخابات نشانگر وحدت و همدلی در کشور است

 سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور با حضور در حسینیه ارشاد در انتخابات دور دوم مجلس دوازدهم شرکت کرد.

حسینی سپس در جمع خبرنگاران بیان کرد: ما ۱۱ دور تجربه مجلس را بعد از انقلاب داریم. طبیعی است که مردم انتظار داشته باشند تا مجلس دوازدهم مجلس کارآمدتری بوده و تاثیرگذارتر باشد. مجلس در قانون اساسی ما جایگاه رفیعی دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: مجلس اختیارات و وظایف گسترده ای دارد. در همه مسائل کشور می تواند اظهار نظر کند و تصمیم بگیرد. هر لایحه ای که دولت داشته باشد باید از کانال مجلس عبور کند. هر سال بودجه باید به تایید مجلس برسد. انتظار است که نمایندگان اشراف و احاطه بیشتری به مسائل داشته باشند. گاهی اوقات یک رای می تواند تعیین کننده باشد تا یک طرح یا لایحه تایید بشود یا نشود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: مجلس وظایف نظارتی نظیر تذکر، سوال‌، تحقیق و تفحص و دیگر اهرم هایی دارد که نقش مجلس را مهم جلوه می دهد. در برخی از کشورها رئیس جمهور می تواند مجلس را منحل کند. اما در کشور ما هر  چهار سال یکبار مجلس تشکیل می‌شود و هیچ کسی نمی تواند مجلس را منحل کند. امیدواریم مجلس دوازدهم مجلس کارآمدتری باشد به ویژه با انتخاب این ۴۵ نفری که منتظر هستیم امروز انتخاب شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: علی رغم اینکه برخی ها تصور داشتند که شاید مشارکت مردم در انتخابات دور اول زیر ۳۰ درصد یا ۲۰ درصد شود، اما بالاخره بالای ۴۰ درصد مردم  در انتخابات مشارکت کردند. در خیلی از جاهای دنیا نیز به همین ترتیب است. اینگونه نیست که فکر کنیم در کشورهای دیگر نیز همه مردم در انتخابات مشارکت می کنند. حتی در اولین انتخابات مجلس که ما در شور و حال انقلاب بودیم ۵۲ درصد مردم در انتخابات مشارکت کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: این بار نیز امیدوار هستیم مشارکت بالا باشد. مشارکت بالا نشانگر وحدت و همدلی و انسجام کشور است. مردم ما اقتدار و امنیت ایران عزیز را دیدند. عملیات وعده صادق نقطه عطفی بود. امیدواریم مردم با روحیه بهتری در انتخابات شرکت کنند و نگویند که اهمیت ندارد و هر کسی که انتخاب شود فرقی نمی کند. خیلی فرق دارد. شورای نگهبان حداقل شرایط را برای تایید کاندیداها در نظر می گیرد. مردم باید افراد کاراتر را انتخاب کنند که مجلس قوی تری شکل بگیرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در مجلس یازدهم نیز که از روز اول دولت کار خود را آغاز کرد ارتباط و تعامل سازنده ای داشتیم. مجلسی ها نیز متقابلا همراهی کردند. رای اعتمادی که به وزرای آقای رئیسی داده شد بی سابقه بود. در طول این مدت نیز سعی کردیم که پاسخگوی مجلس باشیم. اگر جایی سوءتفاهم است برطرف کنیم. مطالبات مردمی نیز به حق و به جا است. تا جایی که امکانات اجازه دهد سعی کردیم که انجام دهیم. در مجموع همکاری خوبی بین مجلس و دولت تا به امروز بوده است. طبیعی است که گاهی مجلس از قدرت نظارتی خود استفاده کند، یک امر عادی است که در همه دوره ها بوده است.

حسینی در پایان بیان کرد: ان‌شاءالله در مجلس دوازدهم این همکاری و هم افزایی که مطالبه جدی رهبر انقلاب است بیشتر باشد. چون در محیطی که تنش و اصطکاک باشد آن طوری که باید نمی شود خدمت کرد. ما مرتب جلساتی را با شخص رییس جمهور، معاون اول و اعضای دولت داریم تا مشکلات برطرف شود. اخیرا جلسه ای که کمیسیون اقتصادی مجلس با آقای مخبر داشت خیلی موثر بود و تفاهم ایجاد شد. به جای اینکه در رسانه ها به مسائل دامن بزنیم وقتی که رو در رو بنشینیم حتما دولت گوش شنوا دارد. دولت از پیشنهادات و راهکارها استقبال می کند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها