قالیباف بعد از رای دادن:

مشارکت در انتخابات نزدیک‌ترین پنجره برای رسیدن به تحول و تغییر است

کد خبر: 1290404

رئیس مجلس شورای اسلامی، رأی دادن را حق همه مردم دانست و گفت: رأی دادن یعنی حق داریم از این طریق در نحوه اداره کشور در بخش‌های مختلف اثرگذار باشیم.

مشارکت در انتخابات نزدیک‌ترین پنجره برای رسیدن به تحول و تغییر است

رئیس مجلس شورای اسلامی، رأی دادن را حق همه مردم دانست و گفت: رأی دادن یعنی حق داریم از این طریق در نحوه اداره کشور در بخش‌های مختلف اثرگذار باشیم.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از شرکت در دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که صبح امروز(جمعه، ۲۱ اردیبهشت ماه۱۴۰۳) با حضور در مسجد امام علی(ع) شهرستان پردیس تهران صورت گرفت در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره ضرورت حضور مردم در این مرحله از انتخابات، گفت: امیدوارم همه بتوانیم با شرکت در این مرحله از انتخابات به وظیفه ملی خود عمل کنیم و در مرحله دوم انتخابات کاری را که در دوره اول آغاز کرده بودیم به اتمام برسانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه رأی دادن را حق همه مردم دانست و افزود: رأی دادن یعنی حق تعیین سرنوشت خودمان و یعنی حق داریم از این طریق در نحوه اداره کشور در بخش های مختلف اثرگذار باشیم. در نظام مقدس جمهوری اسلامی، همه مسئولان در قوای مختلف با رأی مستقیم یا غیرمستقیم مردم انتخاب می شوند که بی شک اگر به دنبال ایجاد تحول و تغییر هستیم، نزدیک ترین پنجره برای دستیابی به این هدف، مشارکت در انتخابات است که همه سلایق، نگاه ها، گروه ها و افراد بتوانند در آن حضور داشته باشند.

وی افزود: در عین حال که رأی و شرکت در انتخابات یک حق قطعی مردم است از سوی دیگر تکلیف ما از بعد شرعی و ملی نیز هست چرا که در نظام مقدس جمهوری اسلامی، هم اسلامیت و هم جمهوریت نظام باید همپای هم باشند. نماد تبلور بخش جمهوریت نظام مقدس نیز مردم هستند که سرنوشت خود را تعیین کرده و حرکت سیاسی دارند.

قالیباف ادامه داد: امیدوارم در این حوزه همه به وظیفه خود عمل کرده و به حق خود که مطالبه برای بهبود شرایط، تغییر و تحول و انجام تکلیف و وظیفه ملی است، عمل کنند.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه از این جهت برای حضور در انتخابات به پردیس آمده است که این شهرستان از مناطقی است که باید به آن توجه ویژه شود، عنوان کرد: از مردم عزیز در سراسر کشور خواهشمندیم در دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم به ویژه در شهر تهران که ۱۶ نفر از نمایندگان آن برای حضور در مجلس باقی مانده اند حضور یافته و به وظیفه شرعی خود در حق انتخاب عمل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره قرار دادن یک نماینده از شهر تهران مختص شهرستان پردیس، خاطرنشان کرد: این یکی از موضوعاتی است که پیش از این نیز مطرح بود. اینکه پردیس نماینده مستقل داشته باشد یک بحث است، اخیرا طرح افزایش تعداد نمایندگان سراسر کشور در مجلس رأی نیاورد اما اینکه از میان ۳۰ نفر نماینده شهرستان تهران حتماً یک نفر مستقیماً باید امورات پردیس را دنبال کند، قولی است که ما به مردم پردیس داده ایم و امیدواریم در همین نوبت این کار را انجام دهیم./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها