گزارش رئیسی به آیت‌الله نو‌ری‌همدانی از اقدامات مهم دولت

کد خبر: 1290444

رئیس جمهور گفت: دشمن نهایت تلاش خود را می‌کند تا با سیاه‌نمایی و شائبه‌افکنی مردم را ناامید کند، اما دولت متقابلا در میدان اقدام و عمل برای ارتقای امید و اعتماد مردم تلاش می‌کند.

 گزارش رئیسی به آیت‌الله نو‌ری‌همدانی از اقدامات مهم دولت

رئیس جمهور گفت: دشمن نهایت تلاش خود را می‌کند تا با سیاه‌نمایی و شائبه‌افکنی مردم را ناامید کند، اما دولت متقابلا در میدان اقدام و عمل برای ارتقای امید و اعتماد مردم تلاش می‌کند.

سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز جمعه در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان قم، با حضور در دفتر آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی با این مرجع معظم تقلید دیدار و گفتگو کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در این دیدار  ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت و تبریک پیشاپیش ولادت امام رضا (ع) با بیان اینکه حضرت‌عالی چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی همواره دغدغه مردم و جامعه را داشته و دارید، تصریح کرد: همه تلاش بنده و دولت مردمی این است که با وجود موانع و مشکلات، شتاب روند رشد کشور را افزایش دهیم و به لطف خدا توانسته‌ایم علی‌رغم دشمنی‌ها و فشارهای بی‌نظیر در جهت بهبود شاخص‌های اقتصادی، کاهش بیکاری و احیای واحدهای راکد گام‌های مثبتی برداریم.

رئیس جمهور در تشریح اقدامات دولت برای بهبود معیشت مردم به ویژه حمایت از اقشار کم درآمد، افزایش تا سه برابری مستمری سه دهک اول، خدمات آب، برق، گاز و بیمه سلامت رایگان به افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی، افزایش خروج افراد از پوشش نهادهای حمایتی در نتیجه سیاست‌های توانمندسازی، افزایش ارزش یارانه و کاهش تاثیرپذیری معیشت مردم از نوسانات ارزی در نتیجه توزیع کالابرگ را از جمله این اقدامات عنوان کرد.

آیت الله رئیسی همچنین بهبود حقوق کارگران، کارمندان و بازنشستگان به نسبت افزایش تورم، اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، بهبود شاخص‌های سلامت در نتیجه توسعه و افزایش امکانات و ظرفیت‌های بیمارستانی و تلاش برای رفع ریشه‌های تورم را از دیگر اقدامات مهم دولت در دو سال و نیم گذشته برشمرد و گفت: با این وجود دشمن نهایت تلاش خود را می‌کند تا با سیاه‌نمایی و شائبه‌افکنی مردم را ناامید کند، اما دولت متقابلا در میدان اقدام و عمل برای ارتقای امید و اعتماد مردم تلاش می‌کند.

رئیس جمهور در پایان افزایش بیش از 2 برابری تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و رسیدن ارزش صادرات محصولات فناورانه به بیش از 2 میلیارد دلار در سال 1402 را از مصادیق تلاش‌های دولت برای بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در جهت پیشرفت کشور برشمرد.

آیت الله رئیسی روز گذشته در دور دوم سفرهای استانی، وارد استان قم شد که افتتاح پروژه های مختلف، حضور و سخنرانی در میان اقشار مختلف مردم در حرم حضرت معصومه(س)، دیدار با علما در مدرسه علمیه فیضیه، شرکت در نشست شورای اداری استان و دیدار با علما و مراجع قم از برنامه‌های این سفر است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها