شاهچراغی: حوزه انتخابیه تهران جزو برترین‌ها در برگزاری انتخابات کشور است

کد خبر: 1290451

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با توجه به جمع بندی هایی که از حوزه های انتخابیه کشور داشتیم، حوزه انتخابیه تهران جزو برترین ها ارزیابی شده است.


شاهچراغی: حوزه انتخابیه تهران جزو برترین‌ها در برگزاری انتخابات کشور است

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با توجه به جمع بندی هایی که از حوزه های انتخابیه کشور داشتیم، حوزه انتخابیه تهران جزو برترین ها ارزیابی شده است.

سید محمد تقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات و معاون سیاسی وزارت کشور ضمن تبریک سالروز تولد میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: همانطور که مردم ایران استحضار دارند مرحله دوم انتخابات در تکمیل کار ملت ایران در دوره اول، برای انتخاب ۴۵ نماینده باقیمانده در مجلس از بین ۹۰ نفر داوطلبان در جریان است.

وی افزود: هم اکنون ۱۱۵۱۰ شعبه اخذ رأی داریم که ۶۰ درصد آن الکترونیکی است و صد درصد همه شعب الکترونیکی فعال هستند.

وی افزود: در مرحله اول، چهار حوزه انتخابیه الکترونیکی بودند که به واسطه موفقیت آن، توسعه پیدا کرد و هشت حوزه از جمله در تهران، شیراز، تبریز و بقیه شهرستان‌ها حوزه‌ها به صورت الکترونیکی شد.

معاون سیاسی وزارت کشور اذعان کرد: نکته مهم این است که با همکاری و همراهی همه مجموعه‌ها ۲۵۷۰۰ دستگاه صندوق الکترونیکی در ۱۱۵۱۰ شعبه، مورد استفاده واقع می‌شود که در حال فعالیت است.

وی‌ادامه داد: این یک فرصتی است که ان‌شاءالله بتوانیم از این ظرفیت پاسخ ونتایج خوبی را که در مرحله اول گرفتیم به دست آوریم.

شاه چراغی گفت: جا دارد از همه دستگاه‌ها و دستگاه‌ها از جمله وزارت ارتباطات تشکر کنم. در عین حال که انتخابات در سلامت و امنیت برگزار می‌شود، ان‌شاءالله مردم نیز به داوطلبان و افرادی که می‌خواهند رأی بدهند تا شاهد یک مجلس خوب باشیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور در خصوص ساعات اخذ رأی، بیان کرد: از ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر مهلت اخذ رأی است و از مردم می‌خواهم که از این فرصت قانونی استفاده کنند. البته قانون پیش بینی کرده است در صورتی که شرایط را لازم بداند، برابر استان‌ها و شعب تصمیم‌های لازم برای تمدید زمان اخذ رأی گرفته خواهد شد.

وی افزود: در مجموع از شعب حوزه‌های انتخابات الکترونیکی برگزار کرده‌ایم قریب ۲۰۰۰ شعبه سیار داریم که این تعداد شامل صندوق‌های الکترونیکی می‌شود. ضمن انکه در تهران نیز بیش از ۳۰۰ شعبه سیار الکترونیکی داریم./مهر

شاهچراغی بیان کرد: متناسب با اقتضائات شعبه‌ها از دو تا شش صندوق در هر شعبه مستقر است./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها