سردار فدوی: کتاب «مرد ابدی» را باید چند بار مطالعه کرد

کد خبر: 1290768

سردار فدوی در مراسم تجلیل از نویسنده کتاب «مرد ابدی» گفت: کتابها با آدم‌ مانوس می‌شوند و می‌توان به آنها مراجعه کرد. برخی کتاب‌ها به گونه‌ای هستند که چند بار باید خوانده شوند و این کتاب از جمله آنهاست.

 سردار فدوی: کتاب «مرد ابدی» را باید چند بار مطالعه کرد

سردار فدوی در مراسم تجلیل از نویسنده کتاب «مرد ابدی» گفت: کتابها با آدم‌ مانوس می‌شوند و می‌توان به آنها مراجعه کرد. برخی کتاب‌ها به گونه‌ای هستند که چند بار باید خوانده شوند و این کتاب از جمله آنهاست.

سردار فدوی در مراسم تجلیل از نویسنده کتاب «مرد ابدی» در نمایشگاه کتاب گفت: خدا را شاکرم که برای پاسدار بی نظیر ایران، شهید طهرانی مقدم کتابی نوشته شد. این اثر برای کسانی که آن را می‌خوانند راهنمای خوبی خواهد بود. در همین جا باید از خانم سپهری تشکر کنم که زحمات زیادی کشیدند و برای این شهید قلم فرسایی کرد.

وی اضافه کرد: نوشتن کتاب، به ویژه نوشتن درباره شهید طهرانی مقدم کار قابل تقدیری است. کتابها با آدم‌ مانوس می‌شوند و می‌توان به آنها مراجعه کرد. برخی کتاب‌ها به گونه‌ای هستند که چند بار باید خوانده شوند و این کتاب از جمله آنهاست.

سردار فدوی خاطره‌ای از شهید طهرانی مقدم نقل کرد و گفت: خاطرم هست زمان عملیات خیبر بود و یکی از موشک‌های ارتش را گرفته بودند و می‌خواستند آن را در عملیات خیبر به کار ببرند. در آن زمان، آقای کوثری فرمانده لشکر 27 بودند و شهید طهرانی مقدم نیز مسئول شلیک بود. موشک شلیک شد اما در همانجا جلوی ماشین افتاد و سر و صدایی به پا کرد. همه ناراحت شده بودند و شهید طهرانی مقدم در حالی که بسیار ناراحت بود، گفت «من در این کشور موشک می‌سازم». در آن زمان، ما هیچ چیزی نداشتیم و درک زیادی هم از موشک وجود نداشت اما شهید طهرانی مقدم با پشتکاری که داشت به تکالیفش عمل کرد و خیلی زود هم عمل کرد و در همان سال‌های جنگ موفق به ساخت موشک شدیم.

وی خاطرنشان کرد: حتما به یاد دارید که در زمان جنگ، عراق به خاک ما موشک شلیک می‌کرد و ما نمی‌توانستیم کاری بکنیم. در همان زمان مطالبه مردمی این بود که ما هم موشک داشته باشیم. این کار به همت شهید طهرانی مقدم انجام شد و همه دشمنان ما به قدرت موشکی ما اذعان دارند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به قدرت موشکی ایران گفت: اکنون موشک‌هایی داریم که می‌توانند نقطه زنی کنند. یعنی این قدر دقیق شده‌اند که میتوانند یک گوشه از یک اتاق را هدف قرار بدهد. سال‌ها بود که ما موشک دار شده بودیم، اما بنابر تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه نباید موشک‌های ما جان انسان‌های بی گناه را بگیرد، همه تلاشمان را کردیم تا موشک نقطه زن داشته باشیم. زمان زیادی نگذشت که به این توانمندی رسیدیم. دیدید که در عملیات وعده صادق، بزرگترین پایگاه صهیونیستی را هدف قرار دادیم. علت این پیروزی‌ها این است که خداوند می‌گوید من بهترین نتیجه را رقم میزنم، اگر شما به تکالیف خود عمل کنید؛ شهید طهرانی مقدم به تکلیف خود عمل کرد.

سردار فدوی با اشاره به آیه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» گفت: این آیه بدان معناست که فردای شما باید با امروزتان فرق داشته باشد و پیشرفت کنید. من تاکید میکنم که حتی یک بیست و چهار ساعت را برای افزایش توان و قوه خود از دست ندادیم. بخشی از این توانمندی و قدرت را در عملیات وعده صادق دیدیم که با چندین موشک، سرزمین های اشغالی را هدف قرار دادیم، در حالی که همه دنیا در پشت اسرائیل بودند و از او حمایت کردند. خودشان هم اعلام کردند که در این عملیات، آمریکا، انگلیس و فرانسه از رژیم صهیونیستی حمایت کردند اما باز هم موفق نشدند.

وی تاکید کرد: آنها نتوانستند، چرا که طبق آیه «وَجَعَلۡنَا مِنۢ بَیۡنِ أَیۡدِیهِمۡ سَدّٗا وَمِنۡ خَلۡفِهِمۡ سَدّٗا»، خداوند می‌گوید من طرفدار حزب حق هستم و این حزب همیشه پیروز است. بنابراین ما باید مراقب باشیم که در حزب خداوند باشیم. خدا را شکر که دلدادگان جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران مراقب هستند که همیشه در حزب خداوند باشند و انشاءالله پیروز خواهند شد. شهید طهرانی مقدم و امثال ایشان می‌توانند چنین پیروزی‌هایی را رقم بزنند. آنها خودشان نیز انتخاب کردند که بهشتی باشند.

سردار فدوی در پایان سخنان خود گفت: در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آدم‌های زیادی مثل شهید طهرانی مقدم داریم؛ کسانی که مراقب اند همیشه به تکالیف خود عمل کنند و باتقوا باشند. تلاش می‌کنیم قوت جمهوری اسلامی ایران را روز به روز زیاد کنیم تا کسی نتواند ذره‌ای چپ به خاک ایران نگاه کند. شهید طهرانی مقدم بی نظیر بود و امیدوارم شفاعت این شهید والامقام شامل حال ما بشود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها