توضیحات جدید آمریکا درباره کمک تسلیحاتی به اشغالگران

کد خبر: 1290869

وزارت خارجه آمریکا محتوای گفت‌وگوی بلینکن و گالانت را منتشر کرد که در آن آنتونی بلینکن بر تعهد شدید واشنگتن به امنیت رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

توضیحات جدید آمریکا درباره کمک تسلیحاتی به اشغالگران

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه طی تماسی با یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر هدف مشترک این رژیم و آمریکا برای شکست حماس تاکید کرد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، وی با وزیر جنگ رژیم اشغالگر در مورد وضعیت غزه و تلاش‌های مداوم برای آزادی اسیران صهیونیست گفت‌وگو کرد.

براساس ادعای وزارت خارجه آمریکا، بلینکن همچنین بر مخالفت با عملیات نظامی زمینی بزرگ در رفح و بر «نیاز فوری به حفاظت از غیرنظامیان و نیروهای امدادی در غزه» تاکید کرد.

بلینکن از وزیر جنگ اشغالگران خواست تا دسترسی بشردوستانه به غزه را تضمین کند. همچنین از اسرائیل خواست برای کمک به رفع چالش‌های توزیع کمک‌های بشردوستانه در داخل غزه اقدامی بکند.

همچنین وزیر خارجه آمریکا و سفیر این کشور در اراضی اشغالی درباره عمق روابط واشنگتن و تل‌آویو، عملیات رفح و توافق ۲ طرف بر ضرورت شکست جنبش حماس صحبت کردند.

پیش از این، بلینکن گفته بود که اسرائیل هیچ طرح معتبری برای عملیات نظامی در رفح ارائه نکرده است که از غیرنظامیان محافظت کند.

وی تاکید کرد: اگر اسرائیل تصمیم بگیرد روند رفح را پیش ببرد، ایالات متحده نمی‌خواهد بخشی از آن باشد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها