رئیسی قانون تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) را ابلاغ کرد

کد خبر: 1290884

رئیس جمهور قانون تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) را ابلاغ کرد.

رئیسی قانون تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) را ابلاغ کرد

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون ارجاع اختلاف شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با شرکت بازرگانی دولتی هند (اس.تی.سی) به داوری» را که در جلسه علنی نهم اردیبهشت ماه 1403 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 12 اردیبهشت 1403 به تأیید شورای نگهبان رسید، برای اجرا به وزارت نفت، نهاد ریاست جمهوری (معاونت حقوقی رئیس جمهور) و وزارت امور خارجه ابلاغ کرد.

رئیس‌جمهور همچنین «قانون تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند)» را که در جلسه علنی سوم اردیبهشت ماه 1403 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 12 اردیبهشت ماه 1403 به تایید شورای نگهبان رسید، برای اجرا به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابلاغ کرد.

تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری (سپند) در واقع یک زیرساخت قانونی برای پیشبرد فعالیت‌های سازمان پژوهش‌ها و نوآوری‌های دفاعی است که به صورت تلخیص «سپند» نامیده می‌شود. سازمان سپند از سال 1389 به پیشنهاد شهید فخری‌زاده تشکیل شده و در حال حاضر هم فعالیت دارد، اما زیرساخت قانونی برای فعالیت آن لازم بود که با تشکیل این سازمان این مهم نیز بر طرف شده است. هدف از تشکیل این سازمان مقابله با تهدیدهای نو پدید و نوظهور و رسیدن به فناوری‌های جدید در حوزه‌های دفاعی و امنیتی که در دنیا در حال پیشرفت است می‌باشد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها