بررسی ایرادات شورای نگهبان به جداول بودجه و برنامه در مجلس

کد خبر: 1290947

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت که در جلسات این هفته مجلس ایرادات شورای نگهبان به جداول لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ و لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور بررسی می‌شود.

 بررسی ایرادات شورای نگهبان به جداول بودجه و برنامه در مجلس

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت لایحه بودجه سال 1403 و لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور، گفت: بررسی بخش دوم لایحه بودجه سال 1403 مربوط به جداول در جلسات علنی به اتمام رسیده و برای بررسی به شورای نگهبان ارسال شده است.

وی افزود: در صورتی که ایرادات و ابهامات شورای نگهبان درباره مصوبات نمایندگان در خصوص جداول لایحه بودجه به مجلس ارسال شود، طی جلسات این هفته و هفته آینده ایرادات در مجلس بررسی می‌شود تا هر چه زودتر ارزیابی مرحله دوم لایحه نیز به اتمام رسیده تا وضعیت بودجه سال جاری به طور کامل مشخص و به دولت ابلاغ شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین درباره تعیین تکلیف برنامه هفتم توسعه بیان کرد: نمایندگان در جلسات علنی 2 هفته گذشته و پیش از رفتن به حوزه‌های انتخابیه ایرادات شورای نگهبان به برنامه هفتم توسعه را نیز رفع کردند و در برخی موارد نیز به مصوبات قبلی خود اصرار کردند که این موارد به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد، بنابراین مجددا اصلاحات اعمال شده در برنامه هفتم به شورای نگهبان برای بررسی ارسال خواهد شد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه علاوه بر این 2 لایحه، طرح‌ها و لوایح ارجاعی از شورای نگهبان برای رفع ایرادات در دستورکار نمایندگان در نشست‌های پایانی مجلس یازدهم قرار دارد، گفت: نمایندگان مجلس یازدهم قطعا تا پیش از پایان عمر این مجلس تکلیف لایحه بودجه سال 1403 و لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور را مشخص خواهد کرد.

بر اساس اصلاحات ماده 182 آیین‌نامه داخلی مجلس روند بررسی بودجه سالیانه تغییر کرده است بدین صورت که ابتدا بخش اول لایحه مربوط به احکام و تبصره‌ها بررسی و تصویب و پس از آن به دولت ابلاغ می‌شود و بخش دوم مربوط به جداول بودجه است که جداگانه بررسی می‌شود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها