محمد اسلامی: مذاکرات با گروسی مثبت بود/ نگاه شورای حکام به موضوع هسته‎ای ایران سیاسی است

کد خبر: 1291065

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه فضای غالب در شورای حکام درباره موضوع هسته‌ای ایران سیاسی است، گفت که مذاکرات با مدیرکل آژانس بین‎المللی انرژی اتمی مثبت بود.

محمد اسلامی: مذاکرات با گروسی مثبت بود/ نگاه شورای حکام به موضوع هسته‎ای ایران سیاسی است

برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای در اصفهان در اردیبهشت سال جاری، سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جهت شرکت در این رویداد و رایزنی با مقام‌های سیاسی کشور را در پی داشت.

گروسی در پی حضور در کنفرانس یاد شده با محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفت‎وگو کرد؛ براساس گفته‌های طرفین در کنفرانس خبری مشترکی که متعاقب دیدار آن‌ها برگزار شد، گفت‌وگو‌های صورت گرفته سازنده و روبه‌جلویی بود و طرفین بیانیه اسفند ۱۴۰۱ را مبنای خوبی برای تعامل‌های فیمابین می‌دانند.

در این رابطه محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به خبرگزاری میزان با سازنده ارزیابی کردن رایزنی‌های خود با مدیرکل آژانس بین‎المللی انرژی اتمی، گفت: گفت‌وگو‌ها روبه‌جلو و در مسیر تقویت همکاری‌ها بود.

اسلامی در بخشی دیگر درباره نتیجه احتمالی جلسه آتی شورای حکام درپی سفر مدیرکل آژانس به ایران، گفت: هنوز زود است که از این مسئله صحبت کنیم؛ با وجود مذاکرات مثبت با گروسی، باید توجه داشته باشیم که شورای حکام همواره موضوع هسته‌ای ایران را سیاسی می‌کند و نمی‌توان با قطعیت از تاثیر این مذاکرات بر خروجی آن جلسه صحبت کرد، اما امیدواریم این موضوع تاثیرگذار باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در بخشی دیگر گفت: فضای سیاسی در موضوع هسته‌ای ایران بر شورای حکام غالب است.

میزان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها