تعیین ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای اخذ رأی ایرانیان خارج

کد خبر: 1296239

سخنگوی ستاد انتخابات گفت: ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای دریافت رأی از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است.

تعیین ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای اخذ رأی ایرانیان خارج

«محسن اسلامی» شعبه‌های رأی‌گیری به پرتراکم و کم تراکم تقسیم شده است و همه عوامل اجرایی تا پایان رأی‌گیری در این شعبه‌ها حضور دارند، گفت: اگر در یک شعبه پرتراکم قرار گرفتیم، ۷ متصدی داریم و اگر یک شعبه کم‌رأی داشته باشیم، ۵ متصدی خواهیم داشت؛ البته متصدیان به همراه نماینده فرماندار، خدمه، حفاظت و حراست شعبه حضور خواهند داشت که چیزی در حدود ۸۰۰ هزار نفر با ما همکاری خواهند کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات تصریح کرد: ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای دریافت رأی از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است و رأی‌دهندگان در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی، در سفارتخانه‌ها یا سرکنسولگری‌های ایران رأی بدهند.

به گزارش ایرنا، وزارت کشور اسامی داوطلبان احرازصلاحیت‌شده انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد و بر این اساس آقایان مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مسعود پزشکیان در ریاست‌جمهوریِ چهاردهم به رقابت خواهند پرداخت.

مرحله بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات از ۱۵ خرداد در شورای نگهبان آغاز شد و بررسی‌ها تا مهلت پنج‌روزه اول به پایان نرسید و آن شورا طبق قانون، از بخشی از مهلت ‌پنج‌روزه دوم نیز استفاده کرد.

با اعلام ستاد انتخابات کشور طبق قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، از ۲۰ خرداد الی ۶ تیرماه ۱۴۰۳ بازه تبلیغات برای نامزدها در نظر گرفته شده است و ۷ تیرماه منع تبلیغاتی خواهد بود.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها