سی‌وششمین هفته پیاپی اعتراضات در اراضی اشغالی

کد خبر: 1243589

شهرک‌نشینان صهیونیست برای سی‌وششمین هفته پیاپی در اعتراض به اصلاحات قضایی نتانیاهو به خیابان‌ها ریختند.

سی‌وششمین هفته پیاپی اعتراضات در اراضی اشغالی

به نقل از شهاب نیوز، شهرک‌نشینان صهیونیست همچنان اعتراضات خود به اصلاحات قضائی نتانیاهو را ادامه می‌دهند.

بر این اساس، شهرک‌نشینان صهیونیست برای سی‌وششمین هفته پیاپی در اعتراض به طرح اصلاحات قضائی نتانیاهو دست به تظاهرات زدند و به خیابان‌ها ریختند.

تصویب بخش مهمی از لایحه اصلاحات قضائی نتانیاهو موسوم به لغو برهان عدم معقولیت از سوی کنست رژیم صهیونیستی بر دامنه اعتراضات در اراضی اشغالی افزوده و این اعتراضات به بسیاری از بخش‌های نظامی این رژیم نیز رسیده و با ترک خدمت برخی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی همراه بوده است؛ مسأله ای که به اذعان صهیونیست‌ها می‌تواند تأثیرات منفی بسیاری را بر ارتش این رژیم بر جای بگذارد.

کابینه ائتلافی نتانیاهو، که شامل احزاب یهودی تندرو راست و افراطی ارتدوکس است، استدلال می‌کند که اصلاحات برای ایجاد تعادل مجدد در رابطه بین مقامات منتخب صهیونیست و دستگاه قضائی رژیم صهیونیستی ضروری است و حاضر به عقب نشینی در برابر مخالفان نیست.

مخالفان نتانیاهو که جمعیت زیادی از صهیونیست‌ها را شامل می‌شوند، برنامه او برای تغییر قوانین قضائی را کودتای قضائی می‌نامند. نتانیاهو طرحی را به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) ارائه داده است که بر مبنای آن نظارت دیوان عالی بر عملکرد نمایندگان و نخست وزیر و اعضای کابینه حذف خواهد شد. معترضان صهیونیست این طرح را باعث هرج و مرج می‌دانند و معتقدند با اجرای این طرح کابینه نتانیاهو قادر خواهد بود که هر کاری را بدون نظارت دادگاه عالی رژیم صهیونیستی انجام دهد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها