دلیل ممنوع‌الخروجی آزاده صمدی چیست؟

کد خبر: 1257483

آزاده صمدی به دلیل محکومیت قضایی، تیر ماه امسال، ممنوع‌الخروجی به او اعلام شده بود.

 دلیل ممنوع‌الخروجی آزاده صمدی چیست؟

 روز دوشنبه، خبر ممنوع‌الخروجی آزاده صمدی، هنرپیشه سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شد و تعدادی از فعالان شبکه‌های اجتماعی این انتقاد را مطرح کردند که چرا یک مسافر، هنگام خروج از کشور باید از ممنوع‌الخروجی خود مطلع شود.

این امر در حالی بود که پیش از این رئیس قوه قضاییه تأکید کرده بود ممنوع‌الخروجی افراد باید بلافاصله به آنان اعلام شود.

حدس و گمان‌های رسانه‌ای به این سمت رفت که در انتشار خبر عدم اطلاع خانم آزاده صمدی از ممنوع‌الخروجی خود، یک شیطنت و تحت فشار گذاشتن عمدی دستگاه قضا است و زمانی این حدس به واقعیت تبدیل شد که مهدی کشت‌دار؛ مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه (میزان) اعلام کرد: "ممنوع‌الخروجی از پیش به خانم آزاده صمدی اطلاع داده شده بود و وی با علم به ممنوع‌الخروج بودن به فرودگاه مراجعه کرده است. حتی اینکه، کارگردان فیلم سینمایی «عزیز» هم که همراه وی بوده شب گذشته از دستگاه‌های مسئول در رابطه با آخرین‌ وضعیت ممنوع‌الخروجی وی سؤال پرسیده است."

از سوی دیگر، مرکز رسانه قوه قضاییه برای تنویر افکار عمومی درباره اطلاع‌رسانی ممنوع‌الخروجی به خانم آزاده صمدی اعلام کرد: "از ساعتی پیش خبری مبنی بر مراجعه آزاده صمدی بازیگر سینما و تلویزیون به فرودگاه امام خمینی(ره) و ضبط پاسپورت وی در رسانه‌ها منتشر شده است.

در همین رابطه و با توجه به تأکیدهای چندباره رئیس قوه قضاییه که در مقاطع مختلف به اعلام ممنوع‌الخروج بودن افراد تأکید کرده است، پیش‌تر ممنوع‌الخروج بودن آزاده صمدی به اطلاعش رسیده بود.

تیرماه امسال، موضوع ممنوع‌الخروجی آزاده صمدی در حضور وکیل به وی ابلاغ شده و او با توجه به پرونده مفتوح قضایی تعهد داده است از کشور خارج نشود اما با این وجود، وی امروز با علم به ممنوع‌الخروج بودن در فرودگاه حاضر شده است.

از چند روز گذشته هم با علم به ممنوع‌الخروج بودن تلاش‌هایی برای حل مشکل این بازیگر سینما از سوی برخی اهالی سینما آغاز شده بود و حتی کارگردان فیلم «عزیز» که همراه آزاده صمدی عازم پنجاه و چهارمین فستیوال گوا در هند بود، از نهادهای مسئول در مورد رفع شدن یا نشدن ممنوع‌الخروجی سؤال کرده و در جریان موضوع بوده است."

آزاده صمدی؛ هنرپیشه سینما و تلویزیون کشورمان خرداد ماه امسال در مراسم تشییع پیکر یکی از هنرمندان اقدام به کشف حجاب کرد. خانم صمدی برای این عمل خود به مرجع قضایی احضار شد و پس از اخذ دفاعیات متهم و نیز اظهارات وکیل وی، به‌دلیل جریحه‌دار کردن اخلاق و عفت عمومی از طریق کشف حجاب، بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه برای او قرار جلب به دادرسی صادر کرد.

در نهایت این حکم دادگاه برای جرم آزاده صمدی صادر شد؛ 2 ماه حبس تعزیری، 6 ماه ممنوعیت استفاده از فضای مجازی و شرکت در کلاس‌های روانشناسی برای درمان شخصیت ضداجتماعی.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها