نشست فیلم سینمایی «مجنون» /چالش برای انتخاب بازیگر نقش شهید زین‌الدین

کد خبر: 1273125

در نشست فیلم سینمایی «مجنون» مطرح شد «اگر فکری به حال شهرک سینمایی دفاع مقدس نشود، دیگر نمی‌توان فیلم جنگی ساخت».

نشست فیلم سینمایی «مجنون» /چالش برای انتخاب بازیگر نقش شهید زین‌الدین

فیلم «مجنون» به کارگردانی مهدی شامحمدی با روایتی از نقش شهید مهدی زین‌الدین در عملیات خیبر، عصر دوشنبه، ۱۶ بهمن‌ماه در برج میلاد سینمای رسانه در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد.

در این نمایش خانواده شهید زین الدین هم حاضر بودند.

گله از وضعیت شهرک دفاع مقدس / برای انتخاب بازیگر نقش شهید زین الدین دچار چالش بودیم

در نشست خبری این فیلم، شامحمدی با ابراز امیدواری از اینکه فیلمش در معرفی شهید زین‌الدین به مردم موثر بوده باشد، گفت: پژوهشهای مفصلی درباره این شهید انجام شد و سکانس شهادت ایشان هم وجود داشت اما تصمیم گرفتیم که آقامهدی در خیبر زنده بماند بنابراین قهرمان را در پایان داستان زنده نگه داشتیم.

گله از وضعیت شهرک دفاع مقدس / برای انتخاب بازیگر نقش شهید زین الدین دچار چالش بودیم

سجاد بابایی بازیگر نقش مهدی زین‌الدین هم یا اشاره به اینکه «صحبت کردن در حضور دختر آقامهدی و خواهرشان» سخت است، گفت: از روز اولی که قرار بود این فیلم را بسازیم دنبال یک تصویر نزدیک به واقعیت و کامل بودیم. در این زمینه من هرچیزی که در مستندات و مکتوبات بود، خواندم و سعی کردم به لحاظ فیزیکی هم به این شهید نزدیک شوم. برای این کار فرصت یک ماهه داشتم تا حدود ۱۰ کیلو وزن کم کنم. این موضوع به شدت روی اعصاب و روانم تاثیر می‌گذاشت اما سعی کردم خللی در نقش ایجاد نشود.

وی افزود: من نگاهی را از آقامهدی به ارث بردم و به نظرم این خیلی عجیب است که شما از کسی که هیچ طلبی نداری و اتفاقا به او بدهکاری چیزی را به ارث ببری و سعی کنی در مسیر او قدم بگذاری.

گله از وضعیت شهرک دفاع مقدس / برای انتخاب بازیگر نقش شهید زین الدین دچار چالش بودیمعباس نادران تهیه‌کننده فیلم هم در این نشست بیان کرد: ما برای انتخاب نقش شهید زین‌الدین دچار چالش‌های جدی بودیم. اول اینکه نمی‌توانستیم سراغ چهره‌ای برویم که مخاطبان از او خاطره دارند. از طرفی باید سراغ کسی می‌رفتیم که بتوان به او اعتماد کرد و فراز و فرودهای این نقش را به درستی ایفا کند. باید اعتراف کنم که سجاد را خیلی اذیت کردم و تقریبا سه بار بعد از تست گریم ‌موافقت نکردم. من در تمام طول این مسیر دنبال این بودم که آیا سجاد بابایی واقعا با قلبش می‌خواهد این نقش را بازی کند یا خیر؟ تا حالا به خودش هم نگفته بودم اما سجاد در تمام طول پیش‌تولید حتی یک روز از این نقش دست برنداشت و به جایی رسید که یقین داشتیم بهترین فرد برای ایفای نقش شهید زین‌الدین، سجاد بابایی است.

او درباره همکاری نکردن نهادهای ذیربط برای دسترسی‌ به تجهیزات و اینکه انگار برخی نمی‌خواستند این فیلم ساخته شود، گفت: برخی مسئولان و همینطور ارتش قبلا به مسایل جنگ توجه ویژه ای داشتند ولی ما برای در اختیار گرفتن دو هلی‌کوپتر چهار ماه تلاش کردیم.

نادران از شهید حاج قاسم سلیمانی نیز یاد کرد و گفت: وقتی ایشان به منزل شهید زین‌الدین رفته بودند ، مادر شهید گله کرده بودند که چرا از فرزندانش اثری ساخته نمی‌شود و ایشان خیلی سریع در سازمان اوج، بچه‌ها را جمع کردند که من تحمل گله مادر شهید را ندارم و متاسف هستم که امروز خودشان نیستند تا نتیجه زحمت بچه‌ها را ببینند.

در این نشست، بهزاد جعفری طادی، طراح صحنه این فیلم درباره کم و کاستی های شهرک دفاع مقدس و اینکه در طول سالهای گذشته چیزی به این مجموعه اضافه نشده است گفت: وضعیت شهرک دفاع مقدس هشداردهنده است چرا که شاید تا چند سال آینده دیگر نتوان در اینجا فیلم جنگی ساخت.

حسام منظور، شبنم قربانی، بهزاد خلج، محمد رشنو، افشین حسنلو (بازیگر)، بهزاد آقابیگی (طراح لباس)، علیرضا محصولی (نویسنده) و حمید نجفی راد (تدوینگر) نیز در این نشست حضور داشتند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها