اقدام پسندیده دو مداح مشهور درباره اوتیسمی‌ها

کد خبر: 1284178

شب دوم آوریل امسال همزمان با ۱۳ فروردین و همزمان با شب‌های مبارک قدر شد. این امر از نگاه برخی مداحان کشور دور نماند و در اقدامی زیبا، واکنش‌های مناسبی را نشان دادند.

اقدام پسندیده دو مداح مشهور درباره اوتیسمی‌ها

اختلال اوتیسم یک اختلال عصبی و رشدی است. بی ثباتی شدید در خلق و عاطفه و واکنش‌های غیر معمول اوتیسمی‌ها به محرک‌های حسی از ویژگی‌های اوتیسم است.  اوتیسم همچنین شامل اختلال در تعاملات اجتماعی، رشد کلامی و مهارت‌های ارتباطی همراه با رفتارهای سخت و تکرارشونده است و به دلیل گستردگی علائم، آن را اختلال طیف اوتیسم می‌نامند. روز دوم آوریل روز جهانی اوتیسم است. در شب دوم آوریل، بسیاری از بنا‌ها و ساختمان‌های مشهور در بیش از 130 کشور جهان در سراسر هفت قاره، با تاباندن نور آبی برای حمایت از بیماران اوتیسمی تزئین می‌شوند.

شب دوم آوریل امسال همزمان با 13 فروردین و همزمان با شب‌های مبارک قدر شد. این امر از نگاه برخی مداحان کشور دور نماند و در اقدامی زیبا، واکنش‌های مناسبی را نشان دادند.

 اولین اقدام مربوط به میثم مطیعی بود. وی در شب 19 ماه رمضان (شب اول قدر) در امامزاده قاضی الصابر راجع به این اختلال و لزوم پیگیری مطالبات خانواده‌های این عزیزان از سوی مسئولان سخن گفت و در انتهای مراسم از خداوند برای خانواده اوتیسمی‌ها طلب صبر کرد.

دومین اقدام مربوط به عبدالرضا هلالی در شب 23 ماه رمضان بود که در نوع خود بسیار پسندیده بود. وی در بخشی از مراسم به توضیح و معرفی کامل اختلال اوتیسم و طیف‌بندی آن و نیز مطالبات جامعه اوتیسم از مسئولان پرداخت. وی گفت نگاه بد و تمسخرآمیز نداشته باشید و این اختلال را بشناسید.

لازم به ذکر است مطابق ماده 20 قانون حمایت از معلولان «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان صدا و سیما، شهرداری‌‌ها و سایر سازمان‌‌ها و نهادهای دارند.»/تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها