محرومیت ۱۷ ناشر پخته‌خوار از حضور در نمایشگاه کتاب

کد خبر: 1290261

۱۷ ناشر پخته‌خوار که به انتشار کتاب‌های پرفروش ناشران دیگر می‌پرداختند‌، از حضور در نمایشگاه کتاب تهران منع شدند.

محرومیت ۱۷ ناشر پخته‌خوار از حضور در نمایشگاه کتاب

 در حالیکه یکی از دغدغه‌های جدی ناشران در یکی دو سال گذشته در نمایشگاه کتاب تهران حضور ناشران پخته‌خوار در میان ناشران اصلی بود،‌ در سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌الماللی کتاب تهران از حضور 17 ناشر پخته‌خوار ممانعت به عمل آمده است.

 ناشران پخته‌خوار همان‌هایی که کتاب‌های پرفروش ناشران دیگر را کپی‌کرده و با اسامی مترجمان جعلی که بعضا وجود خارجی نیز نداشتند،‌ منتشر کرده و با تخفیف‌های 50 تا 80 درصدی عرضه می‌کنند،‌ در سال گذشته حضوری جدی در نمایشگاه کتاب تهران داشتند،‌ تا جایی که بسیاری از ناشران با انتقاد از این حضور خواستار برخورد جدی وزارت ارشاد با آن‌ها بودند.

در عین حال پیگیری‌های نشان می‌دهد که به جز نسخه اصلی‌، سایر نسخه‌های کتاب‌هایی که شائبه کتاب‌سازی نیز دارند،‌ در نمایشگاه کتاب تهران ممنوع شده است. از برخی دیگر از این ناشران نیز که در مواردی دست به انتشار این کتاب‌ها زده‌اند،‌ تعهد‌نامه کتبی اخذ شده است.

این اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برخورد با ناشران کتاب‌ساز قابل توجه است و این انتظار وجود دارد،‌ که این اقدام در حکم آغاز ورود وزارت ارشاد به میدان مقابله با ناشران کتاب‌ساز و پخته‌خوار باشد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها