«مرد ابدی» روایتگر مردی که طلایه‌دار «وعده صادق» بود

کد خبر: 1290398

«مرد ابدی» روایت مردی است که طلایه‌دار «وعدۀ صادق» بود و با خون پاک و شهادتش، رازهای مگویش فاش شد تا همه واقعیت او را بدانند و به این بیندیشند که چگونه می‌توان مانند او به زندگی نگریست و چگونه می‌توان همچون او اوج گرفت.

 «مرد ابدی» روایتگر مردی که طلایه‌دار «وعده صادق» بود

«مرد ابدی» روایت مردی است که طلایه‌دار «وعدۀ صادق» بود و با خون پاک و شهادتش، رازهای مگویش فاش شد تا همه واقعیت او را بدانند و به این بیندیشند که چگونه می‌توان مانند او به زندگی نگریست و چگونه می‌توان همچون او اوج گرفت.

کتاب «مرد ابدی» روایت مستندی از زندگی فرمانده پرآوازه سپاه اسلام، شهید حسن طهرانی‌مقدم است. این کتاب حاصل قریب 12 سال، مصاحبه و معاشرت با اصلی‌ترین افرادی است که حسن طهرانی‌مقدم در برابر چشم آنان رشد کرد  و «حسن» شد!

کاری که هفت ماه بعد از شهادت او، از خانه باصفایش آغاز شد و با جستجو و سفر در خاطرات و اسناد و تصاویر و مکان‌هایی که شاهد حیات و شهادت او بودند، تکه‌تکه ساخته شد تا آینه‌ای بی‌غبار، برابر زندگی مردی بگیرد که در طول قریب 13 سال بعد از شهادت، با مطالعه این کتاب خواهیم فهمید چقدر او را نشناخته‌ایم!

مرد ابدی، حاصل گفت‌وگو با خانواده مکرم شهید و سفر در گذشته پرحادثه طهرانی‌مقدم‌هاست با درس‌های فراوان برای امروز و هر روز.

مرد ابدی، حاصل نشستن پای خاطرات مردان گمنام فرماندهی موشکی ایران عزیز ماست که در سخت‌ترین سال‌های جنگ، برترین سلاح روز دنیا را با چنگ و دندان، به خانه آوردند تا فریاد دردمند «موشک جواب موشکِ» مردم ایران، بی‌پاسخ نماند ....  تا دنیا بداند، فرزندان ایران، برای اجرای امر رهبرشان، حاضربه هر فداکاری هستند....

مرد ابدی، حکایت عشق و وفای زنانی‌ست که صبر کردند و به غم‌ فراق همسران و جگرگوشه‌هایشان لبخند زدند تا آنان مردانه دربرابر دشمن، با سربلندی بایستند و دشمن را منکوب کنند.

این کتاب، حاصل بیش از600  ساعت گفت‌و‌گو، و غور در اسناد صوتی و تصویری شهید مقدم و صدها سند مکتوب از اوست. اثری که با روایتی روان و جاندار، از زمان حالی که از چشمی دور، به او می‌نگرد، آغاز می‌شود و بعد از خبر شهادتی که فقط از دور آن را می‌بیند، با انتشار پیام خاص رهبر معظم انقلاب دربارۀ این سردار عالیقدر، به گذشتۀ پر حادثۀ او می‌رود تا با اتحاد روایت‌ها در یک خط زمانی واحد، بستر تولد و رشد حسن طهرانی مقدم را از کودکی، عشق‌ها و انتخاب‌ها، رهایی از حوادث مرگ‌بار، تا پوشیدن لباس رزم و نگاشتن اولین اوراق از مشاهداتش در دل جنگ، تا رفتن در دل خطرها و برداشتن باری بزرگ از جنگ، از فرماندهی آتش تا .... نشان دهد.

 مرد ابدی، حکایت رشد یک انسان مومن، موحد، شجاع، عاشق، بزرگ به معنای واقعی است که هیچ مانع و رادعی او را در مسیر پیشرفت متوقف نکرد. مردی که سرمایه جسم و جان، عمر و جوانی و زندگی و راحت دنیا را در راه رضایت او خرج ‌کرد...

مرد ابدی حکایت مردی ا‌ست که از رنج‌های پنهان او، روح لطیف و عاشقش، استقامتش در شدائد، عبودیت و اثر اخلاصش در گشودن درهای بسته، کمتر گفته و کمتر شنیده شده و ما امروز به دانستن و گفت و شنود از آن بیش از هر زمان دیگر سخت محتاج و مشتاقیم.

مرد ابدی، روایت رشد مردی‌ است که با عالم و آدم در صلح کل بود اما مرگبارترین سلاح‌ها را می‌ساخت تا دیگر دلی در ایران و بلکه در امت اسلامی از ترس جنگ نلرزد!

 او، طلایه‌دار «وعدۀ صادق» بود که با خون پاک و شهادتش، رازهای مگویش فاش شد تا همه واقعیت او را بدانند و به این بیندیشند که چگونه می‌توان مانند او به زندگی نگریست و چگونه می‌توان همچون او اوج گرفت و در قله عزت و سربلندی، امنیت و آرامش را برای ملتی که اراده کرده است اذان‌گوی ظهور موعود و بنیان نهادن تمدن نوین و پرشکوه اسلام باشد، به ارمغان آورد..تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها