خانم بازیگر: مرد ستیز نیستم +عکس

کد خبر: 674792

بهاره رهنما گفت: «من به عنوان یک زن به هیچ کدام از ایسم‌های فمنیسم معتقد نیستم و به نظرم وجود زن بدون مرد قابل تصور نیست. من در طول زندگی‌ام مردان خیلی خوبی در کنار خود داشته‌ام؛ از پدرم که بسیار به من آموخت و برادرانم و سپس مدت طولانی هم با یک نویسنده خوب زندگی کردم و همه این‌ها باعث شده است مردستیز نباشم

خانم بازیگر: مرد ستیز نیستم +عکس
خبر آنلاین: بهاره رهنما، کارگردان و بازیگر نمایش «دیگری» در خصوص این که چرا تِم عشق و خیانت در آثارش پُر رنگ است، گفت: «هیچ وقت در زندگی‌ام با موضوع خیانت مواجه نشده‌ام از کودکی تا به حال، اما عشق، رابطه عاطفی و مرگ همیشه جزو دغدغه‌های ذهنی‌ام بوده است. من نه ادعای اخلاق‌مداری دارم و نه معلمم اما شاهدم که در جامعه هیچ ارزشی دیگر ارزش به حساب نمی‌آید. انگار عاطفه دچار فروپاشی شده است. برای همین رابطه‌های انسانی برای من بسیار مهم است و تنها محدود به عشق نیست.»
بهاره رهنما
این بازیگر ادامه داد: «من به عنوان یک زن به هیچ کدام از ایسم‌های فمنیسم معتقد نیستم و به نظرم وجود زن بدون مرد قابل تصور نیست. من در طول زندگی‌ام مردان خیلی خوبی در کنار خود داشته‌ام؛ از پدرم که بسیار به من آموخت و برادرانم و سپس مدت طولانی هم با یک نویسنده خوب زندگی کردم و همه این‌ها باعث شده است مردستیز نباشم. من درباره زنان می‌نویسم چون دغدغه‌اش را دارم و از زمانی که وارد دانشگاه شدم فعالیت‌هایی اجتماعی در حوزه زنان داشتم.» او در مورد این که از سوی عده‌ای به تحقیر زنان و از سوی عده‌ای دیگر به مردستیزی متهم می‌شود، افزود: «این که دو گروه متفاوت منتقد من هستند مشخص می‌کند که حرف من حرف هیچ کدام از آن‌ها نیست و فقط فکر می‌کنم به عنوان یک نویسنده می‌توانم سوالاتی مطرح کنم. من به‌عنوان یک حقوق‌دان و فعال اجتماعی سعی می‌کنم به مسایل زنان بپردازم و دغدغه‌ها و مشکلات آن‌ها را بیان کنم.» رهنما افزود: «محدودیت‌ها و نواقصی که قوانین قضایی ما دارد باعث می‌شود که من دغدغه این مسایل را داشته باشم و امیدوارم که حقوق‌دانان و مردان و زنان سیاستمدار فکری به حال این مسئله کنند. این ثابت شده است که اگر در جامعه‌ای زن بخندد و خوشحال باشد، جامعه هم خوشحال و زنده می‌شود و لبخند خواهد زد. گرایش من در مورد مسئله زنان فراجناحی است و خیلی به ایسم‌ها نگاه نمی‎کنم.»
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها