آلبوم «دف و باران» منتشر شد

کد خبر: 988306

آلبوم "دف وباران" اولین اثر مستقل سید محمد جابری منتشر شد.

آلبوم «دف و باران» منتشر شد

موسیقی سینمای ایران: محمد جابری، آهنگساز این آلبوم به سینمای ایران گفت: این اثر درحقیقت به نوعی ارکستر دف است که ازچندین دف برای ساخت این آلبوم استفاده شده است. به عبارت دیگر برای هر دف با در نظر گرفتن جنسیت صدای آن نسبت به جایگاهش در محدوده فرکانس بم و زیرجملاتی طراحی شده است.

جابری آلبوم "دف و باران" را نسبت به الهاماتی که از اصوات بکر طبیعت گرفته است طراحی و در این راستا از اصوات الکترونیکی جهت انتقال بهتر احساسش استفاده کرده است وی افزود: چند سال پیش ایده‌ای به ذهنم رسید که از صدای طبیعت برای تنظیم این آلبوم استفاده کنم. معمولا آلبوم‌های موجود به صورت تکنوازی است. اما در این آلبوم سعی بر اجرای قطعاتی متشکل ازچندین دف شده است.

این آلبوم شامل ۶ قطعه به نام های، "دف وباران"، "سیروان"، "صوفیانه"، "دریای بیکران"، "سکوت مرداب"، "ذکر باد" بر اساس اشعاری از بابک اراکی، مولانا جلال الدین بلخی و حافظ شیرازی است که دکلمه این اشعار را بهروز رضوی برعهده دارد.

وی در مورد انتخاب اشعار گفت: انتخاب اشعارنسبت به بهتر بیان شدن حس قطعات صورت گرفته است.

سید محمد جابری متولد ۱۳۶۰ در کرمانشاه است. در سن ۹ سالگی ساز آیینی دف را نزد احمد خاک طینت فرا گرفت. او همچنین از شیوه استادان، بیژن کامکار و خلیفه کریم صفوتی نیز بهره برده است. نت خوانی و ریتم شناسی را نزد جمشید محبی و حمید مقدم آموخت. او در کنسرت‌های مختلفی شرکت کرده که از جمله می‌توان به شرکت در فستیوال مین اون ژاپن، فستیوال رومی با همراهی ارکستر فیلارمونیک لندن با آهنگسازی کامبیز روشن روان و رهبری ایرج صهبایی در رویال هال لندن، فستیوال ساز‌های کوبه‌ای به همراه گروه ایران درامز اسپانیا و فستیوال موسیقی قرتاژ به خوانندگی شهرام ناظری و اجرا در جشن یازدهم خانه موسیقی به همراه گروه موسیقی فردوسی به خوانندگی شهرام ناظری اشاره کرد.

لازم به ذکر است که او در جشنواره بین المللی موسیقی فجر در سال‌های ۱۳۷۲ و ۱۳۷۵ به عنوان نوازنده برگزیده ساز دف شناخته شده است. در حال حاضر او عضو ثابت گروه همدل به سرپرستی سید محمد جابری است.

"دف و باران"ش اولین آلبوم مستقل اوست که توسط آوای شلبی منتشر شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد