عیدی دولت به مردم | اینترنت رایگان دولت برای همه دهک‌ها فعال شد

کد خبر: 1265398

روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: گزینه ثبت نام اینترنت رایگان دولت فعال شد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه my.gov.ir از این خدمات بهره‌مند شوند.

عیدی دولت به مردم | اینترنت رایگان دولت برای همه دهک‌ها فعال شد

روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: گزینه ثبت نام اینترنت رایگان دولت فعال شد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه my.gov.ir از این خدمات بهره‌مند شوند.

بسته اینترنت رایگانی که هفته گذشته وزارت ارتباطات در قالب پیامک به شهروندان اطلاع رسانی کرده بود،از امروز گزینه ثبت‌نام برای همه شهروندان فعال شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه my.gov.ir از این خدمات بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته کاربران پیامکی جهت دریافت اینترنت هدیه دریافت کردند و در آن پیامک گفته شده بود که برای فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان اهدایی دولت، از تاریخ ۱۲ دی ماه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir مراجعه و شماره پیش فرض خود را انتخاب کنند.

حال بررسی‌ها حاکی از آن است که از امروز گزینه ثبت نام اینترنت رایگان دولت برای همه شهروندان فعال شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه my.gov.ir از این خدمات بهره‌مند شوند.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال فارس درباره وعده رایگان شدن اینترنت دهک‌های کم درآمد، گفت: سال قبل در راستای تحقق این وعده اینترنتی را برای ۴ دهک اول فعال کردیم و این هدیه به چند میلیون نفر تعلق گرفت ولی داریم بررسی می‌کنیم که این وعده رئیس جمهور نیز حتماً محقق شود.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال تا الان پاسخگوی ۹ هزار نفر از مردم در شبکه‌های اجتماعی بوده‌ام. طبیعتاً افزایش قیمت موجب ناراحتی خواهد بود و بازخوردهای مثبت و منفی را در این روزهای اخیر گرفته ام.

وی افزود: ولی از طرفی واقعاً شبکه منابع و زیرساخت نیاز دارد اپراتورها چون خصوصی هستند طبیعتاً نیازهایی برای افزایش زیرساخت دارند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: این تصمیم سخت را به خاطر مردم گرفته‌ایم اما برای اینکه مطمئن شویم منابع صرف بهبود زیرساخت‌ها خواهد شد تعهداتی را از اپراتورها گرفته‌ایم و این‌ها را ثبت کرده‌ایم و اگر این تعهدها اجرا نشد مشمول جریمه خواهند شد.

وی افزود: این وعده را تا خرداد سال بعد پیگیری خواهیم کرد که کیفیت اینترنت هم ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده یا خیر.

وزیر ارتباطات با تبیین جزئیات بسته رایگان اهدایی به مردم، گفت: تلاش کردیم بسته‌ای را از اپراتورها برای مردم بگیریم که انشالله نیاز آنها را به صورت رایگان برطرف خواهد کرد. این بسته رایگان به صورت هدیه به مردم خواهیم داد و تا آخر سال بخشی از نیاز آنها را برطرف خواهد کرد. این بسته هم برای هر کد ملی و‌ همه مردم  فعال خواهد شد.

زارع پور در پاسخ به سوالی راجع به هک شدن اسنپ فود، عنوان کرد:  مسئول رسیدگی به امنیت کسب و کارها پلیس فتا بوده و این موضوع در حال پیگیری است و بعد از بررسی حتماً این موضوع از جانب مسئولین مربوطه اعلام خواهد شد

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگار فارس راجع به تحقق وعده آیت الله رئیسی در مورد رایگان شدن اینترنت دهک‌های کم درآمد، گفت: سال قبل در راستای تحقق این وعده اینترنتی را برای ۴ دهک اول فعال کردیم و این هدیه به چند میلیون نفر تعلق گرفت ولی داریم بررسی می‌کنیم که این وعده رئیس جمهور نیز حتماً محقق شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها