خبر خوش اینترنتی وزیر ارتباطات | افزایش۵۰ درصدی به سرعت اینترنت

کد خبر: 1286352

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان سال ۵۰ درصد به سرعت اینترنت افزوده می‌شود.

خبر خوش اینترنتی وزیر ارتباطات | افزایش۵۰ درصدی به سرعت اینترنت

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در میامی اظهار کرد: ما در تمام بخش‌های وزارت ارتباطات در تلاش هستیم که سرعت، پایداری و کیفیت اینترنت را روز به روز افزایش دهیم.وی با بیان اینکه نهضت فیبر نوری در ۲۰۰ شهر کشور انجام شد، گفت: پروژه بزرگ فیبر نوری را در حال انجام است تا به‌صورت زیرساختی مسأله سرعت اینترنت را برای همیشه حل کنیم.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تاکنون کار ایجاد شبکه فیبر نوری در یک سوم کشور انجام شده است، تصریح کرد: تلاش داریم امسال این میزان را ۲ برابر و تا پایان دولت کل کشور را به اتمام برسانیم.زارع‌پور با تأکید بر اینکه با توجه به تعهدی که از اپراتورها گرفته‌ایم افزایش تعرفه اینترنت باید صرف توسعه شود، گفت: تا پایان سال باید ۵۰ درصد به سرعت اینترنت افزوده شود که در حال پیگیری این موضوع هستیم.

 آخرین وضعیت کارگروه رسیدگی به کندی اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بدون فیبرنوری، نسل پنجم امکان‌پذیر نیست چرا که باید تمام دکل‌های BTS و سلول‌های کوچک از طریق فیبر نوری متصل شوند.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به لزوم اجرای پروژه فیبرنوری برای راه‌اندازی نسل پنجم تلفن همراه در کشور گفت: بدون فیبرنوری، نسل پنجم امکان‌پذیر نیست چرا که باید تمام دکل‌های BTS و سلول‌های کوچک از طریق فیبر نوری متصل شوند و لازمه آن این است که فیبرنوری در همه جای شهر، توسعه یافته باشد.

وزیر ارتباطات در خصوص اقدامات صورت گرفته برای توسعه نسل پنجم تلفن همراه نیز گفت: توسعه نسل پنجم تلفن همراه در دستور کار ما است که انشاالله تا آخر سال ۱۴۰۳ به حداقل ۱۰ درصد برسیم و همچنین باید گفت در مورد افزایش تعرفه اینترنت که سال گذشته صورت گرفت، یکی از شروطی که برای اپراتورها گذاشتیم این بود که بتوانند تا سال ۱۴۰۳ پوشش نسل پنجم را به حداقل ۱۰ درصد برسانند.

وی در خصوص آخرین وضعیت کارگروه رسیدگی به کندی اینترنت نیز افزود: وضعیت این کارگروه را می‌توان از دبیر شورای عالی فضای مجازی پیگیری کرد اما باید گفت در آن کارگروه، راهکارهای کوتاه، میان و بلند مدت را برای بهبود شبکه پیشنهاد کردیم که بخشی از این راهکارها پیاده‌سازی شده است و داشبوردهای جهانی روند بهبود را نشان می‌دهد که البته با آن چیزی که هدف ما هست هنوز فاصله زیادی داریم و ان‌شاءالله وضعیت بهتر می‌شویم.

زارع پور تأکید کرد: تمام تلاش ما در وزارت ارتباطات این است که شبکه با حداقل مشکل روبرو شود و اگر حادثه‌ای اتفاق افتاد به سرعت رفع شود.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در جلسه شورای عالی فضای مجازی به برخی گلایه‌های مردمی در سفرهای استانی در رابطه با کندی اینترنت اشاره و کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مأمور کرد تا موضوع را بررسی و نتیجه بررسی و راهکارهای رفع دغدغه‌های مردم را ارائه کند./مهر

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تعهدی از اپراتورها گرفتیم به این ترتیب که تا خرداد امسال ۳۰درصد به سرعت اینترنت اضافه شود.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در خصوص برنامه‌های افزایش سرعت اینترنت در سال جدید گفت: با افزایش تعرفه اپراتورها، تعهدی از اپراتورها گرفتیم به این ترتیب که تا خرداد سال 1403، 30 درصد و تا پایان سال، 50 درصد به سرعت اینترنت اضافه شود.

وی افزود: مشاهده داشبوردهای جهانی نشان داده است که در اسفند ماه سال 1402، سرعت ثابت و سیار افزایش یافته است و رتبه ما بهبود پیدا کرده است به‌طوری که ارتباطات موبایل 5 پله و ارتباطات ثابت حدود 3 پله بهبود پیدا کرده است.

زارع‌پور با بیان اینکه مردم، شایسته بهترین‌ها هستند و وزارت ارتباطات تصمیم دارد مشکلات را به‌صورت ریشه‌ای حل کند، تصریح کرد: یکی از پروژه‌هایی که در مسیر حل مشکلات کمک می‌کند پروژه فیبر نوری است که چهره ارتباطات ثابت ما را تغییر می‌دهد چرا که بیش از 10 سال است در انتهای جدول هستیم که ان‌شاءالله با اجرای این پروژه به یک‌سوم بالای جدول صعود پیدا می‌کنیم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها