تصویر ادعایی از تنش قایق‌ سپاه و کشتی آمریکایی

کد خبر: 1156626

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از منابع آمریکایی مدعی شده بود که ۳ قایق تندرو نیروی دریایی سپاه به ۲ کشتی آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شده‌اند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از منابع آمریکایی مدعی شده بود که ۳ قایق تندرو نیروی دریایی سپاه به ۲ کشتی آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شده‌اند.

سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در واکنش به گزارش واشنگتن پست مدعی شد اقدامات نیروی دریایی ایران مطابق با استانداردهای ایمنی دریایی بین‌المللی نیست.

نیروی دریایی آمریکا امروز روایتی را از رویارویی قایق‌های سپاه با ناوهای این کشور در خلیج فارس به همراه یک فیلم منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروی دریایی آمریکا امروز سه شنبه ویدیویی را از رویارویی ۳ قایق تندروی متعلق به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز با ناوهای جنگی این کشور منتشر کرد.

نیروی دریایی ارتش آمریکا ادعا کرد که ۳ قایق تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز با ناوهای جنگی «USS Sirocco» و «USNS Choctaw County» مواجهه ای نزدیک داشته اند.

در بیانیه نیروی دریایی آمریکا ادعا شده است که پس از اینکه قایق های ایرانی با «سرعت بسیار خطرناکی» به فاصله کمتر از ۵۰ یاردیِ ناو «USS Sirocco» رسید، این ناو یک تیر اخطار شلیک کرده است!

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، ،یک مقام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز در این خصوص ادعا کرد: اقدامات فرماندهی نیروی دریایی ایران همه را به خطر می اندازد! جابجایی کشتی‌ های نظامی آمریکا از تنگه هرمز یک امر عادی و دوره‌ ای است! این موضوع در تنگه هرمز تصمیمی است که احتمالاً توسط یک افسر ایرانی گرفته شده است./مهر

 

حجم ویدیو: 4.88M | مدت زمان ویدیو: 00:00:17 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها