راه اصلی عبور از بحران انرژی از زبان وزیر کشور

کد خبر: 1198840

وزیر کشور با تاکید بر لزوم همراهی مردم در بحث مصرف گاز، گفت: راه اصلی عبور از بحران انرژی، صرفه‌جویی و تغییر شیوه مصرف است

راه اصلی عبور از بحران انرژی از زبان وزیر کشور

احمد وحیدی وزیر کشور در جلسه مدیریت بحران کشور که امروز یکشنبه (25دی) با حضور جمعی از مسئولان  در وزارت کشور برای بررسی مشکل کمبود گاز برگزار شد،‌ گفت: باید تشکر کنم از ملت عزیز که با همکاری بسیار خوب زمینه تداوم فعالیت‌ها در حوزه گاز را فراهم کردند.

وی ادامه داد: اگر همراهی مردم نباشد حتما در این زمنیه دچار مشکل خواهیم شد، باز هم تاکید می‌کنیم که راه اصلی اصلاح الگوی مصرف است. در بعضی از حوزه‌ها مصرف مازاد زیادی داریم که به سیستم فشار می‌آورد و سامانه توزیع گاز را دچار مشکل می‌کند و راه اصلی این است.

وحیدی تاکید کرد: بحث استاندارد سازی جزو کارهایی است که باید انجام دهیم در این حوزه وزارت صمت و سازمان استاندارد مسئولیت دارند که ما بتوانیم مصرف را بهینه انجام دهیم.

وی گفت: بعضا به وفور گاز مصرف می‌شود برای راندمان کم؛ خصوصا در مکان‌هایی گاهی برای گرماتاب حجم زیادی گاز را در فضای آزاد مصرف می کنند که گرما ایجاد کنند که این مساله اسراف است و باید جلوی آن را گرفت.

وحیدی ادامه داد: لازم است از وزارت نفت، وزارت نیرو و مجموعه کارکنان تشکر کنم همچنین از هواشناسی وزارت صمت برای مدیریت در حوزه کاهش مصرف انرژی نیز سپاسگزاری کنم که برای حفظ ارامش و گرمای خانه های مردم کمک می کنند مردم در آسایش بیشتری به سر ببرند همچنین از هلال احمر اورژانس و راهداری نیز تشکر می کنم.

وی ادامه داد: گزارش استانها را داشتیم با توجه به گزارش هواشناسی که وضعیت سرما تداوم خواهد داشت همچنان رصد دائمی نقاطس که افت فشار دارند باید در نظر قرار بگیرد و ستادهای بحران فعال باشند آمادگی استانهای معین نیز باید لحاظ شود که الحمدالله آمادگی بوده و هست.

وی گفت: مساله دیگر بحث نانوایی‌ها و تداوم کار آنهاست. دو سوخته کردن در بعضی استانها کار ارزشمندی است پیش‌بینی رساندن سوخت مایع برای مکانهایی که گاز کم است انجام شده است

ادامه دارد...

فارس

حجم ویدیو: 6.35M | مدت زمان ویدیو: 00:03:02 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها