کارت زرد نمایندگان به وزیر ورزش / سومین کارت زرد وزیر ورزش

کد خبر: 1228245

نمایندگان مجلس، توضیحات وزیر ورزش درباره علت بی‌عدالتی در توزیع زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در کشور را قانع کننده ندانستند و به وی کارت زرد دادند

کارت زرد نمایندگان به وزیر ورزش / سومین کارت زرد وزیر ورزش

نمایندگان مجلس، توضیحات وزیر ورزش درباره علت بی‌عدالتی در توزیع زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در کشور را قانع کننده ندانستند و به وی کارت زرد دادند.

در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۹ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی سوال روح الله نجابت نماینده مردم شیراز مبنی بر علت بی‌عدالتی در توزیع زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در کشور و کوتاهی در اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور و وعده‌های اعلام شده وزیر درباره ساخت تأسیسات ورزشی از وزیر ورزش و جوانان در دستورکار قرار گرفت.

نماینده سوال کننده توضیحات سجادی را قانع کننده ندانست و توضیحات وزیر ورزش و جوانان درباره سوال مذکور به رأی نمایندگان گذاشته شد که وکلای ملت با ۶۳ رأی موافق، ۱۴۶ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در جلسه علنی توضیحات سجادی را قانع کننده ندانستند و به وی کارت زرد دادند./ مهر

وزیر ورزش سومین کارت زرد را از مجلس گرفت

سوال روح‌الله نجابت نماینده شیراز در مجلس از وزیر ورزش و جوانان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی مطرح شد که نمایندگان از توضیحات وی قانع نشدند و سجادی سومین کارت زرد خود را از مجلس دریافت کرد.

در طول 21 ماه که از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد، برخی از وزرا از نمایندگان مجلس یازدهم کارت زرد دریافت کردند که سید حمید سجادی تا کنون از وکلای‌ملت 3 کارت زرد دریافت کرده است.

*ماجرای کارت زرد در مجلس چیست؟

ماجرای کارت‌های زرد به وزرا به مجلس هشتم برمی‌گردد زمانی که نمایندگان تصمیم گرفتند برای تقویت بعد نظارتی قوه مقننه سازوکاری بنا کنند تا براساس آن هرگاه احساس کردند وزیری انتظاراتشان را پاسخ نمی‌دهد، بتوانند دست به جیب شوند و کارت زرد را به او نشان دهند و اگر کار به سومین کارت زرد برسد، استیضاح او را کلید بزنند.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس در صورتی که یک سؤال از وزیر در صحن علنی مطرح شود، پس از توضیحات وزیر، در صحن علنی رأی‌گیری می‌شود و اگر نصف به‌علاوه یک نمایندگان حاضر از توضیحات وزیر قانع نشده باشند، به‌عنوان یک اخطار یا کارت زرد به وزیر محسوب می‌شود.

ماده 211 آیین‌نامه داخلی مجلس می‌گوید: چنانچه در هر دوره مجلس، سه بار با رأی اکثریت نمایندگان حاضر، سؤالات نمایندگان از هر وزیر وارد تشخیص داده شود طرح استیضاح وزیر درصورت رعایت مفاد اصل هشتاد و نهم (89) قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

*5 وزیر کابینه سیزدهم که از مجلس کارت زرد گرفتند

بنابراین گزارش، تاکنون وزرای جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، بهداشت و درمان ، صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات با توجه به عملکردشان از سوی وکلای‌ملت به پارلمان فراخوانده شده‌اند تا در جلسه علنی مجلس پاسخگوی محورهای سؤالات مطروحه باشند که نمایندگان از توضیحات برخی از وزرا قانع شده و برای حل مسائل به آنها فرصت داده‌اند و از توضیحات 5 وزیری که نامشان ذکر شد قانع نشدند و به آنها کارت زرد داده‌اند.

*سومین کارت زرد مجلس به سجادی

در ادامه اسامی نمایدگان سوال کننده از وزیر ورزش و جوانان و سؤال مطرح‌شده از «سجادی»را می‌خوانیم:

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در سال 1401 برای توضیح پیرامون سوال احمد راستینه نماینده شهرکرد در رابطه با عدم اجرای قانون شرح وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به مجلس فراخوانده شده بود که اظهارات وی پیرامون سوالات مطروحه نیز برای بهارستان نشینان قانع کننده نبود و وزیر ورزش هم از مجلس کارت زرد گرفت.

همچنین وزیر ورزش که سال گذشته برای پاسخ به سوال مجتبی یوسفی نماینده اهواز درباره سوء مدیریت دربرنامه های ورزش حرفه ای و به طور خاص فوتبال و هزینه های نامتعارف و عدم برخورد با سوء استفاده کنندگان از بیت المال در قراردادهای مربیان خارجی تیم فوتبال و باشگاه های پر طرفدار استقلال و پرسپولیس و بستن قرارداد نجومی با برخی بازیکنان و مربی های خارجی و عدم پیگیری به موقع حقوقی و محکومیت‌های مکرر و پرداخت جریمه‌ها از بیت المال و دیپلماسی ضعیف ورزشی به مجلس رفته بود که توضیحات وزیر در جلسه علنی برای وکلای ملت قانع کننده نبود و در نهایت سجادی برای دومین بار از مجلس کارت زرد گرفت.

به گزارش تسنیم، امروز (دوشنبه 29 خرداد ماه، 1402)نیز سوال روح‌الله نجابت نماینده شیراز و زرقان از حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان درباره علت بی‌عدالتی در توزیع زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در کشور و کوتاهی در اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور و وعده‌های اعلام شده وزیر درباره ساخت تأسیسات ورزشی مطرح شد که  نمایندگان با 63 رأی موافق، 146 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از توضیحات وزیر قانع نشدند و به این ترتیب وزیر سومین کارت زرد خود را از مجلس دریافت کرد.

حجم ویدیو: 1.91M | مدت زمان ویدیو: 00:00:24 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد