رئیسی: پتروشیمی گچساران ایرانی‌ترین پروژه پتروشیمی است

کد خبر: 1233678

امروز در جهت رشد تولید، افزایش اشتغال، تحقق شعار ما می‌توانیم و امیدوارسازی مردم به اتمام کارهای نیمه تمام گام بزرگی برداشته شد.

رئیسی: پتروشیمی گچساران ایرانی‌ترین پروژه پتروشیمی است

پتروشیمی گچساران دقایقی پیش با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در قالب ششمین سفر استانی در دور دوم سفرهای استانی صبح امروز وارد یاسوج شد و دقایقی پیش با حضور در محل پتروشیمی گچساران این طرح بزرگ اقتصادی را افتتاح کرد.

پتروشیمی گچساران سالانه یک میلیون و 250 هزار تن خوراک اتان خود را از پالایشگاه بید بلند بهبهان با خط لوله‌ای به طول 95 کیلومتر تامین می‌کند و محصول آن یک‌میلیون تن اتیلن و نیز 84 هزار تن +C3(برش پروپان و سنگین تر) در سال خواهد بود.

برآورد بودجه ارزی مورد نیاز این طرح 485 میلیون یورو بوده و همچنین میزان ارز مصرف شده 216میلیون یورو  که بیش از 269 میلیون یورو صرفه جویی ارزی انجام گرفته است.

پتروشیمی گچساران به‌عنوان حلقه کلیدی و میانی زنجیره ارزش تبدیل گاز‌های ترش سرچاهی به محصولات با ارزش اتیلن و پلی‌اتیلن نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کند و ضمن ارزش آفرینی و خلق ثروت در کاهش آلایندگی مشعل‌های منطقه و صیانت از محیط‌زیست بسیار نقش‌آفرین و مؤثر است.

احداث طرح الفین پتروشیمی گچساران در این منطقه در سال 1383 مصوب شد،این مجتمع پتروشیمی که به دلیل استفاده 83درصدی از تجهیزات ساخت داخل و مهندسی و اجرا با تکیه بر توان متخصصان داخلی، با نام ایرانی‌ترین الفین کشور شناخته می‌شود.

پتروشیمی گچساران جلوی خام فروشی و سوختن گازهای فلر را می‌گیرد و سبب رشد و توسعه همه جانبه این شهرستان و استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شود.

پیشرفته ترین واحد تصفیه پساب صنعتی کشور در گچساران احداث شده تا در راستای جلوگیری از آلایندگی و حفظ محیط زیست، اقتصاد تولید و مدیریت بهینه انرژی، آب تصفیه شده به آب مورد نیاز فرایند تبدیل شود./ تسنیم

حجم ویدیو: 7.93M | مدت زمان ویدیو: 00:02:59 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد