بارش باران در دمای ٣٧ درجه تهران | هشدار وقوع رگبار و طغیانی شدن رودخانه‌ها

کد خبر: 1237405

در حالی که دمای هوای شهر تهران در حال حاضر حدود ٣٧ درجه بالای صفر است، هم‌اکنون باران نسبتا شدیدی در برخی نقاط پایتخت آغاز شده است.

بارش باران در دمای ٣٧ درجه تهران | هشدار وقوع رگبار و طغیانی شدن رودخانه‌ها

در حالی که دمای هوای شهر تهران در حال حاضر حدود ٣٧ درجه بالای صفر است، هم‌اکنون باران نسبتا شدیدی در برخی نقاط پایتخت آغاز شده است.

اداره‌کل هواشناسی استان تهران ضمن صدور هشدار نارنجی اعلام کرده است که امروز، فردا و پس‌فردا پایتخت شاهد تداوم بارش باران و وزش تندباد خواهد بود./ ایلنا

هشدار وقوع رگبار و طغیانی شدن رودخانه‌ها در تهران و بسیاری از استان‌ها

سخنگوی صنعت آب کشور نسبت به وقوع بارش‌های رگباری و با شدت بالا در تهران و تعدادی از استان‌های کشور و جاری شدن سیلاب در این استان‌ها از ۱۶ تا ۱۸ مرداد ماه هشدار داد.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، فیروز قاسم‌زاده گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی صورت گرفته توسط مراجع ملی و بین‌المللی و هشدار سطح نارنجی و زرد صادره از سوی سازمان هواشناسی کشور و تحلیل سامانه بارشی پیش رو، در روزهای آتی احتمال وقوع سیل در تعدادی از استان‌های کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه استان‌های تهران، البرز،‌ سمنان، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، قزوین، مازندران و هرمزگان دارای حساسیت بوده و در سطح هشدار قرار دارند، افزود: استان‌های اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، فارس، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد،‌ گلستان،‌ مرکزی، همدان و یزد نیز با وقوع بارش‌های رگباری و طغیان رودخانه‌ها روبرو خواهند بود و خطر جاری شدن سیلاب در همه این استان‌ها وجود دارد.

قاسم‌زاده با بیان اینکه این بارش‌ها از ۱۶ مرداد تا ۱۸ مرداد استان‌های کشور را در برخواهد گرفت، نسبت به وقوع خسارت‌ های جانی و مالی در اثر آب‌گرفتگی و جاری شدن سیلاب در معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها هشدار داد.

سخنگوی صنعت آب کشور افزود: بر همین اساس از هموطنان به‌ویژه کشاورزان و دامداران که مشغول فعالیت در حاشیه رودخانه‌ها هستند و همچنین گردشگران که در این روزها قصد تفریح در اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌ها را دارند، تقاضا می‌شود به هشدارها و توصیه‌های ایمنی توجه کرده و مراقبت‌های لازم را به‌عمل آورند تا دچار مخاطرات و خسارات جانی و مالی نشوند.

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: عدم انجام هرگونه فعالیت در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، مراقبت از کارگاه‌های فعال در داخل رودخانه، عدم توقف و نصب چادرهای مسافرتی در اطراف و بستر رودخانه‌ها و حتی رودخانه‌ها و مسیل‌های خشک، عدم تردد و توقف افراد و ماشین‌آلات در رودخانه‌ها و مسیل‌ها به‌ویژه در عرض جریان‌های سیلابی و نیز اجتناب از توقف برای نظاره یا تصویربرداری از سیل، مواردی است که باید رعایت شود و در این خصوص، به هشدارهای مسئولان و مأموران در هنگام وقوع سیل، توجه جدی شود.

حجم ویدیو: 3.82M | مدت زمان ویدیو: 00:00:26 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها