رئیسی در آیین بزرگداشت شهدای مدافع حرم

حضور نیروهای ما در منطقه امنیت‌ساز بوده‌است/ بساط کشف حجاب جمع می‌شود

کد خبر: 1237725

رئیس جمهور: شهدا امروز الگوی جامعه ما هستند، که باید راه نورانی شهدا به خوبی شناخته شود. راه شهدا امتداد مسیر سیدالشهدا(ع) است.

حضور نیروهای ما در منطقه امنیت‌ساز بوده‌است/ بساط کشف حجاب جمع می‌شود

سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت شهدای مدافع حرم در سالن اجلاس سران افزود: شهدا نشان دادند روشنفکران زمان خود هستند زیرا ضرورت‌های جامعه را شناختند و آماده خطرپذیری برای ایفای نقش شدند.

وی با اشاره به اینکه تصاویر نورانی شهدا پیام‌های مختلفی را در فضا طنین‌افکن کرده‌اند، بیان داشت: پیام شهیدان پیام خداپرستی، عدالت‌خواهی و حق‌خواهی، دفاع از مظلوم و خروش بر ظالم و حفظ ارزش‌های انقلاب‌اسلامی و اطاعت از ولی است.

رئیس جمهور ادامه داد: چهره سیاسی در جامعه کسی است که ضرورت ها و نیازهای جامعه را بشناسد و خود را برای رفع این نیازها آماده کند و در این عرصه آماده خطر کردن و پذیرفتن خطرات باشد نه فقط برای امنیت ایران اسلامی بلکه برای امنیت منطقه جانفشانی کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه حضور نیروهای ما در منطقه و در دفاع از حرم و حریم، امنیت ساز شد، اظهار داشت: حضور نیروهای ما در جای جای این منطقه امنیت ساز است و برخلاف دشمن و بیگانگان که حضورشان امنیت را به خطر می اندازد هرجا ایران حضور یافت حضورش امنیت ساز بود.

وی یادآورشد: حضور بیگانگان حتما در منطقه امنیت ایجاد نمی کند.

رئیس جمهور هشدار داد که ما امروز مبتلا به جاهلیت مدرن هستیم، جاهلیتی که مجهز به امپراتوری رسانه است و جلوه‌ای که می‌تواند جاهلیت مدرن را بر ملا کند و نقاب را از چهره کنار بزند، قدرت خون شهیدان است.

وی با یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: امروز خون شهید حاج قاسم سلیمانی برای دشمن خطرناک‌تر از قاسم سلیمانی است و نام،‌ یاد، راه و آرمان این شهید بزرگوار در جامعه انسان‌سازی می‌کند. باید برای شنیدن پیام خون شهیدان گوش شنوا داشت. پیام شهیدان پیام حق خواهی، حفظ ارزش‌های اسلامی، اطاعت از ولی، امنیت، آرامش، پیشرفت و ایستادگی در راه خداست.

رئیس جمهور این نکته را هم متذکر شد که در مسیر برخی خانواده های عزیز شهدا به من گفتند که ما نسبت به حفظ ارزش ها تاکید داریم و خطاب به خانواده های شهدا اظهار داشت: قطعا بدانید که هرکس در هر گوشه ای از این کشور بخواهد برخلاف آنچه که شهدای گرانقدر خواستند، گفتند و نوشتند و رفتند و به معشوق پیوستند، عمل کند، نمی تواند، زیرا  انقلاب اسلامی ایران و نظام اسلامی ایران برحق است و هاضمه نظام اسلامی تبعیض و فساد نمی پذیرد چون هاضمه ای است که بر حق قرار داده شده ، پیام هایی که شهیدان بنیاد را بر آن قرار دادند.

رئیسی به خانواده های شهدا اطمینان داد که اگر کسی به خون های مطهر شهیدان خیانت کند رسوا خواهد شد زیرا پاک ترین خون های مطهری بودند که بر زمین ریخته شدند. خون شهیدان تضمین کننده این نظام و خیمه ای است که به نام نظام اسلامی برپا شده است.

رئیس جمهور خطاب به خانواده شهدا تصریح کرد که بساط کشف حجاب هم جمع خواهد شد و هیچ نگران نباشید.

رئیسی گفت که حتماً این بساط کشف حجاب هم جمع می‌شود، خانواده های شهدا نگران نباشند. برخی از افراد بی‌حجاب غافل و بی‌اطلاع هستند که باید آنها را بیدار کرد و به آنها آگاهی دهیم، اما عده ای معدود که به طور سازمان یافته و حرکتی جهت دار با آموزش های بیگانگان اقدام به کشف حجاب می کنند تکالیفشان مشخص است.

وی ادامه داد: به گفته رهبر انقلاب دشمن در این میدان با برنامه‌ریزی آمده و ما هم باید با برنامه‌ریزی به میدان برویم و کار کنیم.

رئیسی خطاب به خانواده شهدا بیان داشت: در دامن شماها شهیدانی پرورش یافتند که امروز الگوهای جامعه ما هستند، چهره ها در جامعه ما شهدا هستند که باید راه نورانی آنها شناخته شود و عصرها و نسل ها این راه نورانی که امتداد راه عاشورای حسینی را بشناسند.

وی تصریح کرد: خون بچه های شما تضمین شده است چون متصل به ثارالله است، خداوند متعال نه فقط خون حسین (ع) را بلکه خون قاسم (ع) و علی اصغر (ع) و خون بچه های شما را تضمین کرد.

رئیس جمهور افزود: خون مطهر فاطمیون، زینبیون و حیدریون متصل به ثارالله شد و تضمین کننده این خون، خود ذات مقدس کبریایی است.

رئیسی با بیان اینکه  پیام شهیدان در تمام فضا طنین افکن شده است، اظهار داشت: خداوند متعال گوشی شنوا مرحمت کند که این پیام را از شهیدان گرامی بشنویم.

وی با بیان اینکه همه ما در معرض یک امتحان هستیم، تصریح کرد: بچه های شما در یک ابتلا بزرگی پیروز شدند در این ابتلا بزرگ که جریان داعش از ناحیه رژیم صهیونیستی و ثروتمندان بی دین حمایت می شد، شهیدان پیروز شدند و خانواده های آنها هم نمره قبولی گرفتند.

رئیس جمهور اضافه کرد: جریان داعش به دنبال آشوب در جهان اسلام بودند و آمدند که خون بریزند و خانه ها را ویران کنند، اما در مقابل شهدا شکست خوردند در این مسیر آن چیزی که به خانواده شهدا آرامش می دهد یاد صبر و پایداری حضرت زینب علیهم السلام است و این نام به انسان آرامش می دهد.

رییسی خانواده شهدا را مظهر صبر و استقامت عنوان کرد و  بیان داشت: شما در امتحان از دست دادن عزیزان خود  با صبر و مقاومت نمره آوردید و امروز بازماندگان، مسئولان و دست اندرکاران باید حافظ آثار خون مطهر شهیدان و تداوم راه آنها باشند.

وی با بیان اینکه امنیتی که در منطقه ایجاد شده به برکت خون شهیدان مدافع حرم است، بیان داشت: برکاتی که خون مطهر شهیدان ایجاد کرد حفظ امنیت و حفظ این نظام مقدس است که به گفته حاج قاسم؛ جمهوری اسلامی حرم است اگر این حرم بماند بقیه حرم ها هم خواهند ماند. حفظ این حرم وظیفه همه ماست و باید این خون های مطهر را با همه وجود حفظ کنند و این مسئولیت بزرگی است.

رئیس جمهور اضافه کرد: در مسیر با خواسته های خانواده شهدا مواجه شدم که خواسته های درستی است و همه مسئولان بدانند در جایگاهی که نشستند به برکت خون شهیدان است و این قدرتی که آنها آفریدند متعلق به خون شهیدان است و باید حفظ شود.  

رئیسی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهدا گفت: روزهایی که توفیق خادمی آستان رضوی را داشتم و حضرت آقا به زیارت امام رضا (ع) مشرف می شدند ملاقات های محدود داشتند، اما برنامه ای که هیچ وقت از دستور کارشان حذف نشد دیدار با خانواده شهیدان به ویژه دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم بود و ایشان در هر شرایطی سه تا چهار ساعت وقت می گذاشتند، خانواده شهدا خواسته های خود را مطرح می کردند و خواسته تک تک اعضای خانواده را گوش می کردند و دستور پیگیری می دادند و این برای امثال بنده درس بزرگی است./ ایرنا

حجم ویدیو: 3.10M | مدت زمان ویدیو: 00:01:00 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها