ترامپ با سپردن وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری آزاد شد

کد خبر: 1240750

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا که با پرونده‌های اتهامی متعددی روبروست پس از طی تشریفات زندان و سپردن وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری از زندان شهر فولتون در ایالت جورجیا آزاد شد.

ترامپ با سپردن وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری آزاد شد

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا که با پرونده‌های اتهامی متعددی روبروست پس از طی تشریفات زندان و سپردن وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری از زندان شهر فولتون در ایالت جورجیا آزاد شد.

ترامپ در فرودگاه به خبرنگاران گفت: «امروز برای آمریکا روزی بسیار غم‌انگیز است. هیچ کار اشتباهی نکردیم.تعقیب کیفری من دخالت در انتخابات است.»

دونالد ترامپ اولین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکاست که پس از بازداشت از او «عکس بازداشت» و «انگشت‌نگاری» در زندان گرفته شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا  و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ این کشور، برای تعیین قرار در پرونده توطئه برای براندازی در انتخابات ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا خود را به زندان فولتون کانتی تسلیم کرد و پس از دقایقی و با ارائه وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری بصورت موقت آزاد شد.

پس از آنکه کاروان خودروهای محافظ دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا وارد محوطه زندان فولتون کانتی در  ایالت جورجیا شد، او خود را تسلیم مقامات این زندان کرد.

پلیس شهر فولتون پیش از تسلیم ترامپ به این زندان، تدابیر شدید امنیتی در اطراف این زندان برقرار کرده بود . به گزارش خبرنگاران رسانه های آمریکایی از محل این زندان، سطح تدابیر امنیتی فراتر از  رئیس جمهوری سابق است.

همچنین بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی ، دفتر کلانتر این شهر اعلام کرده  از ترامپ هنگام بازداشت عکس گرفته شده است. دفتر کلانتر فولتون کانتی عکس بازداشت ترامپ را منتشر کرد.

ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا است که بازداشت می‌شود. او خود را بی‌گناه می‌داند و می‌گوید اتهاماتش با انگیزه سیاسی مطرح شده‌اند.

تسلیم ترامپ به زندان، یک روز  پس از نخستین مناظره داوطلبان نامزدی از حزب جمهوری‌خواه روی می دهد که رئیس جمهوری سابق آمریکا در آن حاضر نشد. ترامپ با تاکر کارلسون مجری سابق فاکس نیوز در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) مصاحبه کرد.

رئیس جمهور سابق آمریکا پس آزادی با قید وثیقه در جمع خبرنگاران اتهامات علیه خود را بی اساس و خود را بی گناه دانست و گفت: امروز برای آمریکا روزی بسیار غم‌انگیز است که هرگز نباید تکرار شود. ما هیچ کار اشتباهی نکرده بودیم.

ترامپ افزود: آنچه امروز شاهد آن هستیم دخالت در روند انتخابات و حقه بازی عدالت است.تعقیب کیفری، دخالت در انتخابات است. ما از هر جهت حق داریم انتخاباتی را که فکر می‌کنیم صادقانه نبوده، به چالش بکشیم.

رئیس جمهوری سابق آمریکا پیش از تسلیم خود به زندان در حساب کاربری اش در شبکه اجتماعی سوشیال تروث با اشاره به مصاحبه اش با تاکر کارلسون مجری سابق فاکس نیوز  نوشته بود: این مصاحبه ۲۳۱ میلیون بازدید داشته و همچنان در حال افزایش است. این ویدئو بیشترین بازدید در رسانه های اجتماعی داشته اما مرا ببخشید، زیرا باید برای رفتن به آتلانتا جایی که قتل و سایر جنایات خشونت‌آمیز به سطوحی بی سابقه رسیده است، آماده شوم تا توسط یک دادستان ضعیف، مانند فانی ویلیس که وابسته به چپ افراطی است خود را در زندان معرفی کنم. این امر به خاطر داشتن جسارت در به چالش کشیدن یک انتخابات تقلبی و دزدیده شده است. شواهد انکارناپذیر است! زمان بازداشت ۷:۳۰ بعد از ظهر است.

تسلیم ترامپ به زندان در ارتباط با پرونده توطئه برای براندازی نتایج انتخابات ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا است. فانی ویلیس، دادستان ناحیه فولتون، ۲۵ ماه اوت (سوم شهریور) را برای تسلیم او تعیین کرده بود. او تنها چند ساعت پیش از تسلیم خود به بازداشتگاه وکیلش در پرونده جورجیا را تغییر داد.

رئیس جمهور سابق آمریکا با وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری  و سایر شرایط آزادی، از جمله عدم استفاده از شبکه های اجتماعی برای هدف قرار دادن متهمان و شاهدان پرونده موافقت کرده است.

مارکو روبیوسناتور جمهوری‌خواه  و از حامیان ترامپ در واکنش به تسلیم او به زندان فولتون گفت: آنها تصمیم گرفتند از کیفرخواست، دادستانی و عکس‌های بازداشت به عنوان سلاحی در رقابت های انتخاباتی استفاده کنند، دوره‌ ویرانگری را در عرصه سیاست آمریکا به راه انداختند.

این چهارمین بار در سال جاری است که رئیس جمهور سابق آمریکا با اتهامات جنایی روبرو می شود. او در مجموع با ۹۱ اتهام در چهار پرونده جنایی روبرو است.

فانی ویلیس، دادستان ناحیه فولتون، که هفته گذشته پس از یک سال تحقیقات طولانی، این پرونده را مطرح کرد، خواستار محاکمه ترامپ و ۱۸ متهم دیگر در ماه آینده شده است. متهمان تا ظهر روز جمعه فرصت دارند تسلیم شوند.

مارک میدوز، رئیس ستاد کارکنان ترامپ آخرین فرد متهم در این پرونده است که عصر پنجشنبه برای ساعاتی بازداشت و سپس آزاد شد.  رودی جولیانی، سیدنی پاول، جینا الیس، جان ایتسمن، کنث چیزبرو و ری اسمیث دیگر وکلای طرفدار ترامپ هستند که پیش از این خودشان را تسلیم قانون کرده‌اند.

هیات منصفه عالی دادگاه جورجیا ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) در کیفرخواستی ترامپ و مشاورانش را به تلاش برای ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و شکست او در مقابل جو بایدن متهم کرد.

در این کیفرخواست ۹۸ صفحه‌ای که نام ۱۹ متهم و ۴۱ مورد کیفری بیان شده که به اخاذی و باجگیری متهم هستند؛ اتهامی که در صورت اثبات ممکن است تا ۲۰ سال حبس برای متهمان به همراه داشته باشد.

متهمان همچنین متهم به تشکیل یک بنگاه اقتصادی برای امور جنایی و اخاذی به منظور تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا هستند که نام مارک میدو رئیس سابق کارکنان کاخ سفید، رودی جولیانی و جان ایستمن نیز در این میان وجود دارد.

پلیس ایالت جورجیا می گوید انتظار می رود تمام ۱۹ متهم این کیفرخواست براساس دستورالعمل دفتر دادستانی منطقه و قاضی منصوب شده برای پرونده، در زندان رایس استریت حاضر شوند.

این متهمان تحت فرآیند رسمی دستگیری، ابتدا بازرسی بدنی شده، از آنها انگشت نگاری می شود و در نهایت از آنها هنگام ورود به زندان عکس گرفته می شود.

اما وکلای ترامپ در دادخواستی به دادگاه فدرال واشنگتن، آوریل ۲۰۲۶ را برای برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات وی درباره تلاش برای لغو نتایج انتخابات ۲۰۲۰ پیشنهاد داده اند.

در دادخواست وکلای ترامپ آمده است: اکنون منافع ملی در برقراری عدالت و برگزاری دادگاهی منصفانه است و نباید در این پرونده قضاوت باعجله صورت گیرد.

این در حالی است که جک اسمیت بازرس ویژه پرونده ترامپ از قاضی تانیا چاتکان خواسته است تا دوم ژانویه سال بعدی میلادی (۲۰۲۴ ) یعنی دو هفته پیش از رای گیری اولیه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را برای برگزاری دادگاه و رسیدگی به اتهامات ترامپ اعلام کند./ایرنا

حجم ویدیو: 11.24M | مدت زمان ویدیو: 00:02:38 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها