عادی‌شدن جابجایی زائران در پایانه برکت مهران

کد خبر: 1243583

عادی‌شدن جابجایی زائران در پایانه برکت مهران

عادی‌شدن جابجایی زائران در پایانه برکت مهران

از روزهای گذشته پایانه برکت شهر مهران شاهد حضور خیل زائران بود و این موضوع مشکلاتی را رقم زد که امشب این مشکلات از میان رفت و هم اکنون اتوبوس به تعداد کافی موجود است.

مرز بین المللی مهران از ابتدای ماه صفر تا کنون پذیرای خیل عظیم عاشقان حسینی بوده است.

این مرز از مرزهای اصلی ششگانه کشور جهت تردد زائران بوده و بیشترین آمار تردد را در این رابطه به خود اختصاص داده است.

بنا بر گزارش های دریافتی در سال جاری  از اول ماه صفر تاکنون بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از این مرز تردد داشته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۸۰ هزار نفر بیشتر بوده است.

 این در حالی است که در روزهای اخیر با توجه به پایان روز اربعین حسینی، بیشتر زائران که از مرزهای دیگر کشور به سمت عراق رفته بودند مرز مهران را جهت بازگشت خود انتخاب کرده و تا کنون   میزان ورودی زوار از اول صفر به بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار رسیده است.

این در حالی است که درچند روز اخیر شهر مهران و پایانه برکت شاهد موج بازگشت زوار بود و در این رابطه علی رقم تمهیدات اندیشیده شده باز مسافران با کمبود اتوبوس در این پایانه مواجه شده و بیش از چند ساعت جهت عزیمت به شهرهای مقصد خود معطل شدند.

با این وجود (حجم بالای مسافر در پایانه برکت) حسن بهرام نیا استاندار ایلام در تماس تلفنی با محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور از وی درخواست کرد جهت اعزام اتوبوس‌های مازاد سایر استان‌ها در راستای انتقال زوار به مرز بین‌المللی مهران دستورات لازم را مبذول کند و محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور نیز با درخواست استاندار در این زمینه موافقت کرد.

در حال حاظر تردد زائران در پایانه برکت روان است و از بامداد تا کنون بیش از ۳ هزار نفر وارد این پایانه شده، حدود ۲٠٠ دستگاه اتوبوس در حال بارگیری مسافر هستند و همچنین قرار است تا ساعاتی دیگر تعداد ۳٠٠ دستگاه اتوبوس نیز به این ناوگان اضافه شود.

بازدیدهای میدانی نشان می دهد تعداد مسافرین در پایانه برکت به حداقل رسیده و مشکل روز گذشته مبنی بر ازدحام جمعیت و نبود اتوبوس حل شده

این در حالی است که به گفته مسئولان آب و غذا جهت پذیرایی از زوار در این محل نیز محیا است.

هیچ مشکلی برای جابجایی زائران در پایانه برکت وجود ندارد

به گفته استاندار ایلام هم اکنون اتوبوس به اندازه کافی موجود بوده وضعیت مرز مهران امشب به روال عادی بازگشته است.

به گزارش خبرنگار فارس از پایانه برکت شهر مهران، در حال حاضر با توجه به کاهش ورود زائرین از مرز عراق به مرز بین المللی مهران ازدحام روزهای اخیر در این پایانه مشاهده نمی شود و اتوبوس نیز جهت انتقال زائزین به تعداد کافی در این محل مستقر است./فارس

حجم ویدیو: 3.25M | مدت زمان ویدیو: 00:01:42 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها