نتیجه جلسه بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبه کنکوری مجلس

کد خبر: 1249045

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به نشست امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در خصوص بررسی مصوبه رد شده از سوی شورای نگهبان در خصوص اصلاح قانون کنکور، گفت: فرآیند برگزاری کنکور ۱۴۰۳ از منظر داوطلب و سازمان سنجش آغاز شده و هیچگونه تغییری در روند برگزاری کنکور ۱۴۰۳ را نخواهیم پذیرفت.

نتیجه جلسه بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبه کنکوری مجلس

رئیس سازمان سنجش  آموزش کشور با اشاره به نشست امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در خصوص بررسی مصوبه رد شده از سوی شورای نگهبان در خصوص اصلاح قانون کنکور، گفت: فرآیند برگزاری کنکور ۱۴۰۳ از منظر داوطلب و سازمان سنجش آغاز شده و هیچگونه تغییری در روند برگزاری کنکور ۱۴۰۳ را نخواهیم پذیرفت.

عبدالرسول پورعباس  در تشریح نشست فوق العاده امروز(دوشنبه 17 مهر) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، اظهار کرد: روال عادی مجلس پس از اینکه شورای نگهبان نسبت به مصوبات صحن علنی مجلس اظهار نظر می‌کند، این است که مصوبات برای تحلیل و بررسی به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع می‌شود که نشست امروز به همین منظور در کمیسیون آموزش برگزار شد.

رئیس سازمان سنجش  آموزش کشور تصریح کرد: بر این اساس، اتفاقی که برای کنکور 1403 رخ می‌‎دهد همان است که قبلا در اطلاعیه سازمان سنجش اعلام شده و هیچ گونه تغییری نخواهد داشت؛ داوطلبان 1403 بدانند که کنکور در 2 نوبت اردیبهشت و تیرماه برگزار می‌شود و سوابق تحصیلی تأثیر 50 درصدی خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین دروس عمومی در کنکور حذف خواهد شد ضمن اینکه آموزش و پرورش فرصت ترمیم معدل را در خردادماه گذاشته تا داوطلبان معدل خود را ترمیم کنند و امسال همچنین سوابق تحصیلی در پایه یازدهم و دهم سوابق در نظر گرفته خواهد شد.

پورعباس یادآور شد: مباحثی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون‌ آموزش مجلس مطرح می‌شود، بحث‌های کارشناسی برای سال‌های بعدی بوده که ممکن است به نتیجه برسد یا نرسد. فرآیند برگزاری آزمون 1403 از منظر داوطلب و سازمان سنجش آغاز شده و هیچ گونه تغییری را نخواهیم پذیرفت و بر همین روال کار را ادامه خواهیم داد.

نشست امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با حضور حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری(پیشنهاد دهنده طرح)، طحان نظیف سخنگو و عضو حقوق‌دان شورای نگهبان، پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری برگزار شد./خانه ملت

حجم ویدیو: 19.81M | مدت زمان ویدیو: 00:01:16 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها