دردسر خبر رجیستری آیفون ۱۴ برای رئیس استاندارد

کد خبر: 1249203

پس از اعلام خبر رجیستری آیفون ۱۴ در نشست خبری رئیس سازمان ملی استاندارد، همزمان با برگزاری نشست، تلفن آقای رئیس زنگ خورد و از طرف دولت به وی تذکر دادند که چرا چنین خبری را اعلام کردید.

دردسر خبر رجیستری آیفون ۱۴ برای رئیس استاندارد

رئیس سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه در صورت کم شدن محدودیت ارزی و صلاح وزارت ارتباطات، آیفون ۱۴ رجیستر خواهد شد، درباره اینکه سازمان استاندارد متولی این امر نیست، توضیح داد: آیفون ۱۴ مشکل استاندارد ندارد.

 مهدی اسلام پناه در نشست خبری اظهار کرد: بحث کم‌فروشی بین دستگاهی است و سازمان استاندارد مسئولیت اوزان را دارد. سال گذشته اعلام کردیم میزان کم‌فروشی بیش از ۴۱ درصد است، اما در حال حاضر این رقم ۱۸.۵ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه شاخص‌های کیفیت کالا به زودی رونمایی می‌شود، گفت: با همکاری دانشگاه شریف این شاخص‌ها بررسی شده در همه استان‌ها در حوزه ۵۶ قلم کالا بررسی شده که نشان می‌دهد خودرو و دخانیات کم‌ترین رضایت مردم را به خود اختصاص داده و در مورد برخی کالاها مثل شوینده‌ها نیز رضایت در سطح بین‌المللی بوده است.

اسلام پناه با اشاره به جایگاه بیست و دوم ایران در استاندارد جهانی، در پاسخ به سوالی در رابطه با پول ذخیره کنید که به زودی بتوانید آیفون ۱۴ بخرید. رجیستر شدن آیفون ۱۴ اظهار کرد: اگر محدویت‌های ارزی کم شده و وزارت ارتباطات صلاح بداند این کالا در آینده رجیستر خواهد شد.

اسلام پناه همچنین از شهروندان خواست هنگام خرید طلا به کد استاندارد دقت کنند و برای اطمینان این کد را به سرشماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند تا اصالت طلا را ببینید.

مانع تراشی استاندارد برای خودرو دروغ محض است

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه سازمان استاندارد برای واردات میلیون‌ها خودروی نو و کارکرده آماده است، تصریح کرد: اما واردات وظیفه ما نیست. طبق آمارها تاکنون حدود ۶۰۰۰ خودرو به گمرک وارد و نصف آن اظهار و ترخیص شده است. سازمان ملی استاندارد به محض اظهار هر خودرو، مشروط بر اینکه گواهی تایید نوع را قبل از ثبت سفارش گرفته باشد، اجازه ترخیص را در کمترین زمان با کمک گمرک می‌دهد، اما خودرو باید وارد شود که این فرآیند انجام گیرد. مانع تراشی استاندارد دروغ محض است و این دروغ قابل پیگیری است.

اسلام پناه با بیان اینکه مشکل همیشه از سمت دولت نیست و برخی صاحبان کالا منتظر افزایش نرخ ارز هستند و به همین دلیل کالا را اظهار نمی‌کنند، گفت: برای مثال محموله‌ خودرویی در جنوب کشور بود که اعلام کردیم اگر اظهار نشود، ضبط خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات خودروسازان داخلی مبنی بر اینکه خودروها به خاطر مشکل استاندارد در انبار مانده، گفت که هیچ خودرویی معطل استاندارد نیست.

ایسنا

حجم ویدیو: 8.23M | مدت زمان ویدیو: 00:01:08 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها