خبر جدید جبلی درباره حق پخش مسابقات و فدراسیون‌ها

کد خبر: 1252109

رئیس سازمان صداوسیما در حاشیه جلسه هیات دولت: حق پخش باید مشخص شده و دولت تامین کند تا صدا و سیما در اختیار فدراسیون ها قرار بدهد. قرار شد صدا و سیما آیین نامه ای تا 6 ماه پس از تصویب برنامه هفتم پیشنهاد بدهد تا بررسی شود.

خبر جدید جبلی درباره حق پخش مسابقات و فدراسیون‌ها

رئیس رسانه ملی از تصویب آیین‌نامه حق پخش تلویزیونی با همکاری صداوسیما و وزارت ورزش در آینده خبر داد.

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما صبح امروز در حاشیه نشست هیئت دولت و در پاسخ به خبرنگار ایرنا با اشاره به حق پخش تلویزیونی اظهار کرد: حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی، به تصویب مجلس در برنامه هفتم رسید اما پیشنهاد مشترک صداوسیما و وزارت ورزش نبود.

وی در این‌باره افزود: امیدواریم بتوانیم آیین‌نامه مربوطه را با همکاری وزارت ورزش، در دولت تصویب کنیم. جبلی در این‌باره گفت: پیشنهاد سازمان صداوسیما درباره حق پخش مسابقات داخلی این بود که همان‌طور که دولت، حق پخش برنامه‌ها و مسابقات ورزشی خارجی را به ما پرداخت می‌کند و ما هم به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهیم، همین کار را برای برنامه‌ها و مسابقات داخلی انجام دهیم.

رئیس رسانه ملی افزود: به بیان دیگر، ابتدا باید حق پخش برنامه‌ها و مسابقات داخلی مشخص شود، سپس، دولت آن را به سازمان صداوسیما پرداخت کند و در نهایت ما آن برنامه‌ها و مسابقات را با همکاری وزارت ورزش و جوانان، در اختیار فدراسیون‌ها قرار دهیم.

وی تصریح کرد: البته این پیشنهاد هنوز در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی مورد موافقت قرار نگرفته است اما مصوب شد تا ۶ ماه بعد از تصویب و ابلاغ نهایی برنامه هفتم توسعه، صداوسیما آیین‌نامه اجرایی این کار را بنویسد و در دولت به تصویب برساند.

رئیس سازمان صداوسیما افزود: ما حتما در آن مقطع زمانی هم بر پیشنهاد تصویب‌نشده‌مان تاکید خواهیم کرد. حق وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها مسلما باید پرداخت شود اما حالا که تامین منابع ریالی حق پخش طبق پیشنهاد ما انجام نشد، باید تمهیدات دیگری برای منبع تامین اندیشیده و پرداخت شود./ ایرنا

 

حجم ویدیو: 6.97M | مدت زمان ویدیو: 00:01:16 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها