غریب آبادی: هیچ حقی برای رژیم اشغالگر برای دفاع وجود ندارد

کد خبر: 1254759

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه: آمریکا به جای آنکه ظرفیتش را برای محدود کردن جنگ و کاهش خسارات جنایات رژیم صهیونیستی به کارگیری کند تمام قد به انواع حمایت‌ها از رژیم صهیونیستی پرداخته است؛ حمایت نظامی، لجستیکی، مصوبه کنگره برای کمک بیش از ۱۴ میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی از جمله این حمایت‌ها است.

غریب آبادی: هیچ حقی برای رژیم اشغالگر برای دفاع وجود ندارد

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با اشاره به نقض تمام مفاد حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی گفت: آمریکا به جای محدود کردن جنگ تمام قد انواع حمایت‌ها را از اسرائیل داشته است.

نشست واکاوی نقش حقوق بین‌الملل بشردوستانه در خصوص فجایع غزه (نقض‌ها و راهکارها) امروز در ساختمان صلح هلال احمر برگزار شد.

کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در این نشست با اشاره به نقض حقوق بشر در غزه اظهارداشت: در فلسطین گفتنی‌ها بسیار است و ماهیت جنایات انجام گرفته در غزه گسترده است.

وی افزود: جنایات رژیم منحصر به ۳۲ روز گذشته نیست و ۷۵ سال اشغال و تجاوز صورت گرفته و آوارگی ۷ میلیون و مصدومیت صدها هزار فلسطینی را به همراه داشته است.

غریب آبادی گفت: آیا اسرائیل در انجام جنایات تنها است؟! خیر تمام قد مورد حمایت آمریکا است و به جای محدود کردن جنگ تمام قد به انواع حمایت‌های نظامی، مالی، لجستیکی و … داشته است و آمریکا خودش در جنایت است ولی از دیگران می‌خواهد خویشتن داری کنند.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ادامه داد: آیا حق دفاع مشروع برای مردم مظلوم غزه است؟ این مردم ۷ دهه در محاصره، حبس و اشغال بوده‌اند. پیش از اقدامات حماس در ۷ اکتبر، صد هزار شهید و ۷ دهه اشغالگری وجود دارد. مردم فلسطین حق دارند متجاوز را از قلمروشان دور کنند.

وی اظهار داشت: ۴۰ هزار نفر شهید و مجروح در یک ماه اخیر و در کمتر از ۳۲ روز شده‌اند که ۷۰ درصد زنان و کودکان اند و این جنایات دردر جای رخ داده که آمریکا همیشه به بهانه دفاع از حقوق زنان علیه کشورها اقدام می‌کند.

وی افزود: در این مدت ۱.۵ میلیون نفر آواره شده‌اند و سلاح‌های ممنوعه توسط رژیم صهیونیستی استفاده شده است.

غریب آبادی با اشاره به اینکه از جامعه بین‌الملل نا امید هستیم، گفت: ولی انتظارمان از کشورهای اسلامی بسیار بالا است. اجلاس اضطراری در سازمان ملل هنوز برگزار نشده و این جای تعجب دارد و سازمان‌های بین المللی جلوی جنگ و نقض حقوق بشر را نگرفته‌اند.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: رژیم صهیونیستی طی یک ماه گذشته انواع جنایات را در نوار غزه انجام داده که شامل جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی، نسل زدایی و پاکسازی نژادی و قومی است.

گفتنی است؛ نشست واکاوی نقش حقوق بین‌الملل بشردوستانه در خصوص فجایع غزه امروز به میزبانی جمعیت هلال‌احمر با حضور پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر و رئیس کمیته حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران، کاظم غریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، ذاکر حسین استاد دانشگاه تهران، خالد قدومی، مسئول دفتر جنبش حماس در تهران برگزار شد.

محور برگزاری این نشست تشریح نقض‌های بشردوستانه در غزه و تبیین و تشریح اقدامات در عرصه مقابله با رژیم صهیونیستی، تبیین مصادیق نقض حقوق بشردوستانه و مسئولیت جامعه بین‌المللی در مقابله با فجایع اخیر در غزه و روایتگری جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بود./ مهر

حجم ویدیو: 10.31M | مدت زمان ویدیو: 00:04:27 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها