شهادت دو خبرنگار المیادین در جنوب لبنان

کد خبر: 1257531

دو خبرنگار المیادین در اثر حمله اسراییل به جنوب لبنان به شهادت رسیدند. شهید فرح عمر، خبرنگار و ربیع المعماری عکاس شبکه المیادین در خط مرزی جنوب لبنان بودند.

شهادت دو خبرنگار المیادین در جنوب لبنان

نابع خبری از شهادت ۲ خبرنگار شبکه خبری المیادین در حمله صهیونیست‌ها به جنوب لبنان خبر دادند. غسان بن جدو، مدیر این شبکه حمله به خبرنگاران المیادین را عامدانه توصیف کرد.

منابع خبری گزارش دادند در حمله رژیم صهیونیستی به شهرک «طیرحرفا» در جنوب لبنان، 2 روزنامه‌نگار لبنانی و یک غیرنظامی به شهادت رسید.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، «فرح عمر» خبرنگار و «ربیع المعماری» تصویر بردار شبکه المیادین بودند که در حملات امروز رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان به شهادت رسیدند.

مدیر شبکه المادین: حمله به خبرنگاران عامدانه بود

غسان بن جدو، مدیر شبکه المیادین لبنان در واکنش به شهادت دو خبرنگار این شبکه  در حمله رژیم اسرائیل به جنوب لبنان گفت که این حمله مستقیم و قطعا عامدانه بوده است.

او همچنین افزود: به دشمن اسرائیلی می‌گویم که شما هرگز نمی‌توانید صدای المیادین را خاموش کنید.

بن جدو گفت: ما اینجا هستیم و به پوشش اخبار و تحولات و کار شریف اطلاع رسانی خود ادامه می‌دهیم که اولویت آن پوشش دادن جنایت‌های اشغالگران در غزه و کرانه باختری و فلسطین و لبنان است.

دولت لبنان: جنایت‌های اسرائیل حد و مرز نمی‌شناسد

نجیب میقاتی، نخست وزیر دولت موقت لبنا ن در واکنش به شهادت دو خبرنگار شبکه المیادین لبنان گفت که این جنایت‌ و حمله ثابت می‌کند که جنایت‌های اسرائیلی که هدفش ساکت کردن رسانه‌هاست، حد و مرز نمی‌شناسد.

کمیته حفاظت از خبرنگاران (CPJ) درباره شهادت خبرنگاران در غزه گفته است: از زمان شروع فعالیت کمیته حفاظت از خبرنگاران در سال 1992، این ماه خون‌بارترین ماه در تاریخ برای جامعه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران بوده است.

از زمان شروع حملات رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون 63 خبرنگار به شهادت رسیده است./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها