لغو روادید ۳۲ کشور در هیات دولت تصویب شد

کد خبر: 1261850

وزیر میراث فرهنگی در جمع خبرنگاران: پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی برای لغو روادید ۳۲ کشور به تصویب هیات وزیران رسید. دولت تصمیم دارد درهای کشور را به روی دنیا باز کند.

لغو روادید ۳۲ کشور در هیات دولت تصویب شد

 وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گفت: پیشنهاد این وزارتخانه مبنی بر لغو روادید ۳۳ کشور با در نظر گرفتن اولویت ها در جلسه امروز هیات دولت به تصویب رسید.

عزت الله ضرغامی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: دولت تصمیم دارد درهای کشور را به روی دنیا باز کند. زمانی ما فقط شعار می‌دهیم اما زمانی عمل می‌کنیم. این تصمیم بسیار شجاعانه و مدبرانه‌ای بود که دولت گرفت. ما با مردم دنیا کار داریم و این لغو یک‌طرفه روادید در واقع حرف زدن با مردم دنیاست.

ضرغامی ادامه داد: جمهوری اسلامی نشان داد که آمادگی دارد درها را به روی مردم دنیا باز کند و تسهیلات بیشتری برایشان فراهم کند تا مردم دنیا بتوانند به راحتی به کشور ما بیایند و از مزیت‌های آن استفاده کنند در کنار آن بسیاری از تبلیغات منفی، شایعات و ایران‌هراسی که امروز یکی از ترفندهای نظام استکباری است، خنثی شود.

ضرغامی با اشاره به اینکه نمایشگاه شکوه پارس دی ماه در پکن برگزار می شود ، اظهار داشت: مجوز خروج ۲۱۱ قلم شی تاریخی ارزشمند از دوره عصر آهن تا دوره صفویه که اشیا بسیار ارزشمندی هستند با مراقبت کامل صادر شده و مقرر شد که دولت چین این هزینه ها را تقبل کند.

وزیر میراث فرهنگی گفت: این نمایشگاه تاریخ و تمدن ایران را به کشور بزرگ چین معرفی می‌کند و در جذب گردشگران چینی که بازار مهمی است، تاثیر گذار است و نقش مهمی خواهد داشت و متقابلا بر اساس تفاهمی که با چین داشتیم نمایشگاهی هم آنها در موزه ملی ایران برگزار خواهند کرد، برگزاری این نمایشگاه برای معرفی تاریخ و تمدن ایران و ترویج مزیت های نسبی کشورمان در حوزه گردشگری بسیار موثر است.

وی افزود: سالهاست که اتحادیه اروپا با روادید شینگن یک یکپارچگی در حوزه ارتباطات و گردشگری ایجاد کرده است و اخیر کشورهای حاشیه خلیج فارس هم چنین روادیدی برای خودشان تعریف کردند خوب است که این دولت با تدبیر و شجاعت با استفاده از اهمیت گردشگری چنین اقداماتی را انجام دهد .

ضرغامی گفت:من روی گردشگری تاکید دارم چون نگاه ما این است که گردشگری حق همه مردم دنیا است و ایران به لحاظ تاریخی، طبیعت، اکوتوریسم ، مردم مهمان نوازی و گردشگری سلامت از دیدنی ترین کشور هاست ./ ایرنا

حجم ویدیو: 6.09M | مدت زمان ویدیو: 00:03:24 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها