اسلامی: تحریم هسته‌ای ایران ‌شکست خورد

کد خبر: 1261851

انرژی هسته‌ای یکی از ظرفیت‌های اساسی برای پیشرفت علم و فن‌آوری است و تاثیر آن در ابعاد گوناگون ظرفیت‌های ملی و زندگی مردم نقش دارد.

 اسلامی: تحریم هسته‌ای ایران ‌شکست خورد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سازمان انرژی اتمی ایران وظیفه راهبردی و قدرت‌سازی برای کشور را دارد البته در این مسیر دشمنان با تحریم درصدد جلوگیری از پیشرفت ایران بودند که در این راه شکست خوردند.

محمد اسلامی در آیین بهره‌برداری از پروژه جایگزینی لیزر فیبری بومی‌سازی شده شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت:‌ اقدامات فولاد مبارکه در ابعاد مختلف زندگی مردم و جامعه موثر است و با توجه به نیاز فولاد مبارکه، از تکمیل ظرفیت جوش لیزری این شرکت حمایت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: اکنون در 150 مجتمع بزرگ صنعتی کشور ابزار دقیق هسته‌ای ایجاد شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد که شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از این صنایع است.

اسلامی تاکید کرد: متخصصان و کارشناسان سازمان انرژی اتمی ایران با توکل بر خدا و با روحیه جهادی، کار طراحی، تعمیر و نگهداری ابزارهای دقیق را پیگیری کردند و اکنون کشور از واردات این‌گونه محصولات بی نیاز شده است. امیدوارم در این مسیر پرافتخار با گام‌های مستحکم‌تری حرکت کنیم.

معاون رییس‌جمهور اظهار کرد: کاری که سازمان انرژی اتمی ایران برای شرکت فولاد مبارکه انجام داده، سبب شده تا این پروژه با هزینه بسیار کمتری و نیز عدم نیاز به واردات، این محصول تولید شود.

معاون رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: سازمان انرژی اتمی ایران وظیفه راهبردی و قدرت‌سازی برای کشور را دارد البته در این مسیر دشمنان با تحریم درصدد جلوگیری از پیشرفت ایران بودند که در این راه شکست خوردند.

گام‌های جدید صنایع در زمینه ساخت تجهیزات از طریق مهندسی معکوس

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در در آیین بهره‌برداری از پروژه جایگزینی لیزرفیبری بومی‌سازی شده در این شرکت گفت: اتفاق مبارکی که طی چند سال اخیر به علت تحریم‌ها افتاده، این بوده که صنایع کشور ما از طریق مهندسی معکوس گام‌های جدیدی در زمینه تحقق خودکفایی برداشته‌اند و توانسته‌اند محدودیت‌ها را پشت سر بگذارند.

محمدیاسر طیب‌نیا افزود: قطعات و تجهیزاتی که نقش مهمی داشتند، اکنون با تکنولوژی روز دنیا در داخل کشور بومی‌سازی شده‌اند.

وی تصریح کرد: سازندگان خارجی در زمینه جوش لیزری در خط تولید فولاد مبارکه طی 10 سال گذشته همکاری‌های لازم را نداشتند.

طیب‌نیا بیان کرد:‌ نگاه ما تا به امروز رو به گذشته و از طریق مهندسی معکوس بود اما اکنون نگاه ما رو به آینده و نوآوری است و در این مسیر به دنبال این هستیم که گام‌های جدی رو به آینده برداریم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: امیدوارم با همت عالی که طی دهه‌های گذشته نشان دادیم، خواستن را به توانستن و خودکفایی تبدیل کنیم./ تسنیم

حجم ویدیو: 1.76M | مدت زمان ویدیو: 00:01:27 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها