تظاهرات صهیونیست‌ها در تل‌آویو

کد خبر: 1262493

هزاران معترض روز شنبه در شهرهای تل‌آویو، حیفا و قدس با برگزاری تظاهراتی از کابینه رژیم صهیونیستی خواستند تا اُسرا در غزه، طی توافق با حماس زنده بازگردانده شوند.

تظاهرات صهیونیست‌ها در تل‌آویو

هزاران نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی روز شنبه با برگزاری تظاهرات گسترده‌ای در شهرهای تل‌آویو، حیفا و قدس اشغالی، از کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم خواستند تا به توافقی با حماس برای آزادی اُسرا در غزه دست یابند.

تظاهرات در قدس اشغالی

در روزهای اخیر، شورای جنگ اسرائیل در خصوص ازسرگیری مذاکرات غیرمستقیم تبادل اسرا با حماس دچار اختلاف بود و نخست وزیر و وزیر جنگ با ازسرگیری آن در زمان کنونی موافق نبودند.

اما پس از آنکه روز گذشته ارتش اسرائیل به گاف دوم خود در خصوص اسرا اذعان کرد و گفت که به اشتباه ۳ اسیر اسرائیلی را کشته است، فشار خانواده‌های اسرائیلی اسرائیل و فشار افکار عمومی در فلسطین اشغالی علیه دولت نتانیاهو بشدت افزایش یافت.

گاف اول ارتش اسرائیل درباره اسرا وقتی بود که در یک عملیات آزادسازی اسرای خود در غزه، نه تنها نتوانست اسیر خود را آزاد کند بلکه در نتیجه عملیات ناکام، آن اسیر کشته شد. تاکنون ارتش اسرائیل ۴ اسیر خود را به کشتن داده است.

پس از اینکه صهیونیستها سه نفر از اسرای خود را در غزه کشتند، روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت، تحقیقات اولیه درباره کشته شدن سه اسیر نشان می‎دهد، سه نیروی ارتش بر خلاف رویه، عمل کرده‌اند.

طبق این خبر، سه اسیر، با حالت تسلیم و بدون لباس و یکی از آن سه، با در دست داشتن پارچه سفید از مسافت چند ده متری و در حالی کشته شده‌اند، که به زبان عبری از نظامیان ارتش کمک خواسته‌اند

به گزارش این روزنامه، تک تیرانداز اسرائیلی در حالی به آنان شلیک کرده که آنان در ظاهر غیرنظامی بوده اند و مهمتر اینکه پارچه سفید (به نشانه تسلیم) داشته‌اند.

ارتش اسرائیل گفته همه این اقدامات بر خلاف دستورات است. اما اتفاق رخ داده نشان میدهد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در صحنه جنگ هیچ کدام از قوانین بین‌المللی را رعایت نمی‌کنند./فارس

حجم ویدیو: 3.18M | مدت زمان ویدیو: 00:00:17 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها