عیادت وزیر بهداشت از مجروحان حادثه تروریستی

کد خبر: 1266202

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دقایقی قبل با حضور در بیمارستان شهید باهنر از مجروحان حادثه تروریستی گلزار شهدا عیادت کرد

عیادت وزیر بهداشت از مجروحان حادثه تروریستی

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دقایقی قبل با حضور در بیمارستان شهید باهنر از مجروحان حادثه تروریستی گلزار شهدا عیادت کرد

 وزیر بهداشت با بیان اینکه ۲۷ مجروح ‌انفجار تروریستی کرمان بدحال هستند، گفت: تعداد شهدا تا این لحظه ۹۵ نفر است ‌و علت بیشتر اعلام‌شدن آمار این بود که نام برخی به اشتباه ۲ بار ثبت شده بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امشب در جمع خبرنگاران در بیمارستان شهید باهنر کرمان با تسلیت حادثه تروریستی امروز محدوده گلزار شهدای کرمان، اظهار داشت: دشمنان ما نشان دادند که به هیچ کس رحم نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه در اینجا صحنه‌های خیلی بدی را دیدم، افزود: امروز در کرمان شاهد همان صحنه‌های بودیم که آنها را در غزه می‌دیدم و شاهد کشته و زخمی شدن زنان و کودکان و پیرزنان و پیرمردان بودیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه این حادثه حدود ساعت 2:50 تا 3:10 دقیقه اتفاق افتاد، ادامه داد: کادر درمان ما در آماده باش کامل بودند و سریعاً به محل آمدند و مصدومان را به بیمارستان منتقل کردند.

وی با بیان اینکه عمده بیماران در سه بیمارستان دولتی باهنر، افضلی پور و پیامبر اعظم بستری هستند، گفت: تا 8:30 که من به اینجا رسیدم 111 عمل جراحی انجام شده بود که  جای تقدیر و تشکر دارد.

عین‌الهی با اشاره به اینکه 128 بیمار تحت نظر هستند که در حال حاضر نیازی به جراحی ندارند، افزود: 27 بیمار بدحال در قسمت مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند.

وی با بیان اینکه در این حادثه آماده باش کامل را در همه بیمارستان‌های کرمان شاهد بودیم و مشکلی وجود نداشت، ادامه داد: در استان‌های مجاور و کل کشور آماده باش داده شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تشکیل ستاد فرماندهی حوزه سلامت در کرمان خبر داد و بیان کرد: گروه خونی و داروهای مورد نیاز بررسی شده که به کرمان می‌‌رسد.

وی گفت: جهت کمک به کادر درمان کرمان 10 نفر از جراحان، 7 متخصص از دانشگاه شیراز و 10 پرستار در حال اعزام به کرمان هستند.

عین‌الهی با اشاره به اینکه اسامی مصدومان و تشخیص هویت جانباختگان توسط همکاران ما و پزشکی قانونی در بررسی است که به زودی اعلام می‌شود، افزود: تعداد شهدا تا این لحظه 95 نفر و تعداد مصدومان 211 نفر است و علت بیشتر اعلام‌شدن آمار این بود که نام برخی به اشتباه 2 بار ثبت شده بود.

حجم ویدیو: 2.48M | مدت زمان ویدیو: 00:01:04 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها