پاکستان: ایران کشور برادر است / ما هیچ تمایلی به تشدید تنش‌ها نداریم

کد خبر: 1269402

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان:ایران کشور برادر ما است و مردم پاکستان برای ملت ایران احترام و محبت زیادی قائل هستند.

پاکستان: ایران کشور برادر است / ما هیچ تمایلی به تشدید تنش‌ها نداریم

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان بر تلاش‌های این‌ کشور برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در مقابله با چالش‌ تروریسم تاکید کرد و گفت: ایران کشور برادر ما است .

به گزارش خبرگزاری مهر، ممتاز زهرا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود در اسلام‌آباد گفت: ایران کشور برادر ما است و مردم پاکستان برای ملت ایران احترام و محبت زیادی قائل هستند.

وی افزود: ما هیچ تمایلی به تشدید تنش‌ها نداریم و با توجه به روابط برادرانه میان دو کشور انتظار می‌رود هیچ اقدامی برای تحت تأثیر قرار گرفتن صلح و امنیت در منطقه انجام نخواهد شد.

ممتاز زهرا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران کشور بسیار نزدیک و همسایه ما است و معتقدیم که کانال‌های ارتباطی میان دو کشور می‌تواند راهکار رسیدگی به مسائل مشترک باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: ما همواره بر گفت‌وگو و همکاری در مقابله با چالش‌های مشترک از جمله تهدید تروریسم تاکید کرده‌ایم و به تلاش خود برای یافتن راه‌حل‌های مشترک ادامه خواهیم داد.

ممتاز زهرا افزود: پاکستان به عنوان یک عضو مسئول جامعه بین المللی، از اصول و اهداف منشور سازمان ملل متحد از جمله تمامیت ارضی و حاکمیت کشورهای عضو حمایت می‌کند.

وی به زعم خود گفت که پاکستان با پیروی از اصول بین المللی و با استفاده از حقوق مشروع خود در چارچوب قوانین بین المللی، هرگز اجازه نخواهد داد که حاکمیت و تمامیت ارضی خود تحت هیچ شرایطی به چالش کشیده شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد که این کشور به حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران احترام کامل می‌گذارد و تنها هدف از اقدام امروز تأمین امنیت و منافع ملی پاکستان بود که در درجه اول اهمیت قرار دارد و قابل خدشه نیست.

وی گفت که طی یکسال اخیر شاهد دستاوردهای امیدبخشی در همکاری‌های دوجانبه پاکستان و ایران بودیم از جمله گام‌های مهمی در توسعه مرزها برای اهداف اقتصادی، لذا اسلام‌آباد تمایل به تداوم تعاملات دوجانبه با تهران در همه زمینه‌ها دارد.

گفتنی است در حمله امروز ارتش پاکستان به منطقه مرزی سراوان تعدادی افراد غیر نظامی که دارای تبعیت غیر ایرانی بودند، کشته شدند./ مهر

حجم ویدیو: 3.40M | مدت زمان ویدیو: 00:00:35 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد