اصفهانی‌ها نماز باران ‌خواندند

کد خبر: 1269570

نماز باران ‌با هدف استغاثه به درگاه خداوند و درخواست نزول رحمت الهی ‌در محوطه‌ی گلستان شهدای اصفهان اقامه شد.‌

اصفهانی‌ها نماز باران ‌خواندند

 کاهش نزولات جوی و کمبود بارندگی در سال جاری موجب نگرانی مردم بخصوص کشاورزان شده است.

خواندن نماز باران در زمانی که نهر‌ها خشک و کمبود منابع آبی رخ دهد، مستحب است.

نماز طلب باران به امامت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان و با حضور پرشور مردم متدین اصفهان در جوار شهدای گلگون کفن در گلستان شهدای این شهر برگزار شد.

امام علی(ع) در بیان اوصاف و آثار و برکات باران مطلوب چنین می فرماید: بارالها! بارانى حیات بخش، سیراب کننده، کامل، همگانى، پاکیزه، پر برکت، گوارا و خرّمى بخش از ناحیه خودت بر ما نازل فرما! بارانى که گیاهانى پر برکت با شاخه هاى پر ثمر و برگهاى سرسبز و پر طراوات برویاند، آن گونه که بندگان ضعیفت را با آن توان بخشى و سرزمینهاى مرده را با آن زنده کنى!.

نحوه خواندن و کیفیت نماز باران

نحوه خواندن این نماز مانند نماز عید (عید قربان و عید فطر) است و پس از خواندن حمد و سوره، ۵ تکبیر و بعد از هر تکبیر قنوت خوانده می‌شود، سپس به رکوع و سجود می‌رویم. در رکعت دوم و پس از خواندن حمد و سوره نیز، چهار تکبیر و بعد از هر تکبیر  قنوت می‌خوانیم. سپس به رکوع و سجود رفته و تشهد و سلام را به جای آورده و نماز را تمام می‌کنیم.

بهتر است این نماز را مانند نماز اعیاد از زمان طلوع خورشید تا قبل از اذان ظهر بخوانیم. همچنین این نماز اذان و اقامه نداره و مستحب است که موذن سه مرتبه بگوید:«الصلاه»/ فارس

حجم ویدیو: 905.51K | مدت زمان ویدیو: 00:00:21 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها