در دیدار با وزیر خارجه روسیه در نیویورک

درخواست امیرعبداللهیان برای تلاش روسیه در توقف جنگ علیه غزه

کد خبر: 1270314

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران که در نیویورک به سر می برد، در دیدار با سرگئی لاوروف همتای روس خود، با اشاره به جایگاه روسیه و نقش آن به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت، خواستار ایفای نقش فعال‌تری توسط این کشور به منظور توقف جنگ علیه غزه شد.

درخواست امیرعبداللهیان برای تلاش روسیه در توقف جنگ علیه غزه

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نشست شورای امنیت درباره تحولات منطقه غرب آسیا و خاورمیانه به نیویورک سفر کرده است، نخستین دیدار دو جانبه اش با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در سازمان ملل بود.

امیرعبداللهیان و لاوروف در این دیدار درباره برخی موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه و همچنین تحولات منطقه‌ای از جمله آخرین تحولات جنگ علیه غزه گفت و گو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به مقاومت ۱۰۰ روزه مردم مظلوم غزه و شکست رژیم اسرائیل در دستیابی به اهدافش، تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه و لبنان را ناشی از تلاش برای منحرف کردن توجه جامعه جهانی از این شکست مفتضحانه، عجز و درماندگی این رژیم در میدان نبرد و تلاشی شرورانه برای گسترش بی ثباتی و ناامنی در منطقه دانست.

 امیرعبداللهیان  با اشاره به جایگاه روسیه و نقش آن به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت، خواستار ایفای نقش فعال‌تری توسط این کشور به منظور توقف جنگ علیه غزه شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  با ابراز خرسندی از سطح روابط دوجانبه و سفر اخیر جناب آقای دکتر رئیسی رئیس جمهور کشورمان به مسکو، ابراز امیدواری کرد که در سفر آتی رئیس جمهور روسیه به تهران، سند جامع همکاری راهبردی فی ما بین دو کشور به امضا برسد.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه فدراسیون روسیه نیز در این دیدار بااظهار خرسندی از آخرین وضعیت روابط دوجانبه، بر اجرایی کردن توافقات حاصله تاکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه از کارشکنی های آمریکا در شورای امنیت و ممانعت واشنگتن از تصویب قطعنامه آتش بس انتقاد کرد. وی خواستار موضع متحد کشورهای عربی در خصوص قضیه فلسطین شد.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها