امیرعبداللهیان: با گوترش درباره توقف نسل کشی در غزه و دریای سرخ تبادل نظر شد

کد خبر: 1270586

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درباره ارسال کمک‌های انسان دوستانه به شمال و جنوب غزه و توقف نسل کشی و جنایات جنگی در این منطقه و نیز تحولات دریای سرخ بحث و تبادل نظر شد.

امیرعبداللهیان: با گوترش درباره توقف نسل کشی در غزه و دریای سرخ تبادل نظر شد

امیرعبداللهیان گفت که با دبیرکل سازمان ملل درباره ارسال کمک‌های انسان دوستانه به شمال و جنوب غزه و توقف نسل کشی و جنایات جنگی در این منطقه و نیز تحولات دریای سرخ بحث و تبادل نظر شد.

حسین امیرعبداللهیان سه شنبه شب به وقت محلی در پایان سفر دو روزه خود به نیویورک برای شرکت در نشست شورای امنیت سازمان ملل افزود: با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل به طور ویژه در خصوص راههای ارسال مستمر و هر چه سریع‌تر کمک‌های انساندوستانه به شمال و جنوب غزه و همچنین راه حل های سیاسی که برای حل این مشکل و توقف نسل کشی و جنایات جنگی در غزه وجود دارد، بحث و تبادل نظر شد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: در خصوص دریای سرخ و اتفاقاتی که در نظامی تر کردن رفتارهای آمریکا و انگلیس در این منطقه با آن مواجه هستیم، هم دیدگاه‌ها را با دبیرکل سازمان ملل به اشتراک گذاشتیم.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: با استفاده از فرصت در نشست شورای امنیت که تعدادی از وزرای خارجه علاقه مند به حضور در این جلسه شرکت داشتند و دعوت شده بودند، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در خصوص راههای برون از این بحران، توقف نسل کشی و همچنین بطور مشخص، مسؤولیت آمریکا در حمایت از نسل کشی رژیم اسراییل یادآور شدیم.

او تصریح کرد: بحث‌ها در مجموع، بر چگونگی توقف حملات نظامی و کشتار غیرنظامیان در غزه و کرانه باختری متمرکز است و همچنین ایده‌هایی که برای نحوه اداره فلسطین پساجنگ مطرح است که دیدگاه روشن جمهوری اسلامی ایران این است که باید مذاکرات و گفتگوهای فلسطینی – فلسطینی تأمین کننده و تعیین کننده آینده فلسطین باشد و این مردم و رهبران فلسطین هستند که نسبت به سرنوشت خودشان باید تصمیم بگیرند.

گفتگوها با وزرای خارجه فرانسه و مالزی مثبت، رو به جلو و سازنده بود

امیرعبداللهیان همچنین درباره دیدارهایش با وزرای خارجه فرانسه و مالزی نیز گفت: امروز فرصتی بود که با برخی از وزرای خارجه گفتگو و رایزنی داشته باشیم. دیدار و گفتگو با وزرای خارجه فرانسه و مالزی هر دو شامل گفتگوهای مثبت، رو به جلو و سازنده به ویژه در حوزه‌های دوجانبه بود.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: در عین حال با استفاده از این فرصت، در خصوص مسایل منطقه‌ای از جمله بحران در غرب آسیا با تمرکز بر موضوع غزه، بحث و تبادل نظر داشتیم.

 

 

حجم ویدیو: 1.36M | مدت زمان ویدیو: 00:01:12 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها