کشتی انگلیسی همچنان در آتش می‌سوزد

کد خبر: 1271044

شرکت امنیت دریایی آمبری انگلیس: نفتکش انگلیسی مارلین لوندا جمعه شب در جنوب شرقی عدن مورد اصابت موشک قرار گرفت و همچنان در آتش می‌سوزد.

کشتی انگلیسی همچنان در آتش می‌سوزد

 مقام‌های آمریکایی به سی‌بی‌اس گفته‌اند که نفتکش «مارلین لواندا» در پی اصابت یک موشک ضدکشتی به آن دچار آتش‌سوزی شده است.

شرکت مالک این کشتی گفت که اصابت این موشک باعث آتش‌سوزی در یکی از مخزن‌های باری این کشتی شده و از تجهیزات اطفای حریق برای مهار آتش‌سوزی استفاده شده است.

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند هیچ فردی در این حادثه زخمی نشده است.

اداره عملیات‌های تجارت دریایی انگلیس گفت این حادثه در فاصله ۶۰ مایل دریایی از جنوب شرق خلیج عدن رخ داده است.

ساعاتی قبل‌تر سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله موشکی به یک نفتکش متعلق به انگلیس در خلیج عدن خبر داده بود.

سریع  با اشاره به اینکه موشکها به هدف اصابت کرد و باعث آتش‌سوزی در آن شد، گفت: عملیات ما علیه کشتیهای اسرائیلی یا کشتیهای عازم بنادر فلسطین تا توقف حملات [اسرائیل] و وارد شدن غذا به غزه ادامه خواهد داشت.

وی همچنین تأکید کرد که یمن، تمامی تدابیر نظامی لازم را در راستای حق دفاع از خود، اتخاذ خواهد کرد تا همبستگی عملی خود را با ملت فلسطین نشان دهد.

شرکت امنیت دریایی «امبری» که متعلق به انگلیس است، این خبر را تأیید کرد و گفت که انفجار در نزدیکی تنگه باب المندب رخ داده است. در این حمله، دو موشک به سمت یک کشتی شلیک شده است که گفته می‌شود متعلق به هند است.

یحیی سریع بامداد پنجشنبه طی بیانیه‌ای گفت که ارتش این کشور با تعدادی ناوشکن و ناو جنگی آمریکا در خلیج عدن و تنگه باب‌المندب درگیر شدند.

سریع در این بیانیه توضیح داد که تعدادی از موشک‌های بالستیک مستقیماً به کشتی جنگی آمریکا برخورد کرده و دو کشتی تجاری آمریکایی نیز از مهلکه گریختند.

ارتش یمن ضمن اشاره به اینکه این درگیری ۲ ساعت طول کشید، گفت که تا پایان تجاوز به غزه و رفع محاصره این منطقه، مانع حرکت کشتی‌های صهیونیستی به بنادر فلسطین اشغالی می‌شوند./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها