طحان نظیف: مردم ایران می‌توانند ناظر انتخابات باشند

کد خبر: 1277803

سخنگوی شورای نگهبان: با سامانه مردم ناظر تمام مردم ایران می‌توانند ناظر انتخابات باشند.

طحان نظیف: مردم ایران می‌توانند ناظر انتخابات باشند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: در انتخابات پیش رو از ۲۳۰ هزار ناظر مردمی استفاده می‌کنیم که بر انتخابات نظارت دارند و امروز می‌گوییم از طریق سامانه «مردم‌ناظر» عملاً همه‌ مردم می‌توانند ناظر انتخابات باشند.

هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان در آیین آغاز به‌کار ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات طی سخنانی بیان کرد: در این دوره از انتخابات سعی داریم از طریق سامانه‌های مختلف امور انتخابات برای دست‌اندرکاران و مردم تسهیل شود.

وی افزود: تجارب خوبی هم در این دوره داریم و یکی از این سامانه‌ها که تجربه‌ اول بود، سامانه داوطلب است که وعده داده بودیم تمام ارتباطات با داوطلب‌ها از این طریق باشد که همین‌طور هم شد.

سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: پرونده‌هایی که قبلاً فیزیکی بررسی می‌کردیم، این کار در این‌ دوره به‌صورت الکترونیکی انجام شد و تسهیل بزرگی در داخل شورای نگهبان محسوب می‌شد.

طحان نظیف عنوان کرد: تجربه دیگری در ادوار گذشته داشتیم و سعی کردیم پیش‌بینی‌ها نظام‌مندتر صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه سامانه «مردم‌ناظر» در دست اقدام است، گفت: بارها گفته‌ایم با شبکه حدود 300 هزار نفری در سراسر کشور کار می‌کنیم که هیچ‌کدام از اینان رابطه‌ی استخدامی با شورای نگهبان ندارند و با آموزش‌هایی که انجام گرفته، در امر انتخابات نظارت دارند و در انتخابات پیش رو هم از 230 هزار ناظر مردمی استفاده می‌کنیم که بر انتخابات نظارت دارند. اما امروز باید گفت از طریق سامانه «مردم‌ناظر» عملاً همه‌ مردم می‌توانند ناظر انتخابات باشند.

 تسنیم

حجم ویدیو: 5.13M | مدت زمان ویدیو: 00:02:20 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها