بازدید رئیسی از امکانات «پاک چوب» شوش

کد خبر: 1279295

رئیس‌جمهور از امکانات، تجهیزات و خطوط تولید مجموعه کشت و صنعت تخته فشرده پاک چوب خوزستان و بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

بازدید رئیسی از امکانات «پاک چوب» شوش

رئیس‌جمهور از امکانات، تجهیزات و خطوط تولید مجموعه کشت و صنعت تخته فشرده پاک چوب خوزستان و بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

رییس جمهور در بازدید از شرکت صنعتی پاک چوب بر افزایش ۱۰ برابری تولید و نیروی انسانی این شرکت تاکید کرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز جمعه در این بازدید از خطوط تولید شرکت صنعتی پاک چوب و افتتاح آن با قدردانی از کارگران، مدیران و کارشناسان مجموعه پاک چوب برای رسیدن به این نقطه و افزایش اشتغالزایی در این کارخانه گفت: تمام هدف دولت تقویت بخش خصوصی و افزایش اشتغالزایی است.

وی با اشاره به اشتغال مستقیم بیش از هزار نفر و اشتغال غیرمستقیم بیش از هشت هزار نفر در کارخانه پاک چوب افزود: هدفگذاری این مجموعه باید بر اساس افزایش ۱۰ برابری تولید و نیروی انسانی در منطقه باشد.

رئیس جمهور همچنین بر افزایش خطوط و تکمیل زنجیره تولید در این کارخانه با در نظر گرفتن تولید محصول نهایی با کیفیت و تولید دانش بنیان تاکید کرد و گفت: باید تلاش مضاعف شود تا در این منطقه بیکار نداشته باشیم و محصول با کیفیت قابل رقابت با کشورهای دیگر تولید شود.

آقای رئیسی همچنین بر ضرورت تولید محصولات ام دی اف با کمیت و کیفیت بالاتر در این مجموعه تاکید کرد.

رئیس جمهور که به همراه وزیران صمت و جهادکشاورزی در این کارخانه حاضر شده بود با اشاره به اشتغال مستقیم یک هزار نفر در این شرکت، کمک به افزایش خطوط تولید، افزایش اشتغال زایی شرکت برای ۱۰ هزار فرصت شغلی و همچنین تکمیل زنجیره تولید صنایع مرتبط با ام دی اف در این کارخانه را بسیار مهم توصیف کرد و دستورات ویژه ای را برای تحقق این مهم خطاب به وزرای صمت و جهاد کشاورزی صادر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شرکت پاک چوب با ایجاد جنگل درختان (اکالیپتوس) به مساحت ۵۵۰ هکتار در شهرستان شوش و ایجاد کارخانه «ام‌دی‌اف» خام و محصولات مرتبط برای ایجاد زنجیره کامل تأمین تولید از کاشت بذر تا نهال و کاشت درخت و پس از آن تولید ام‌دی‌اف خام و روکش توانسته گام مهمی برای تأمین بخشی از مواد اولیه مورد نیاز تولید ام‌دی‌اف بردارد و وابستگی به واردات را کم کند.

مجموعه کشت و صنعت پاک چوب با هدف تکمیل زنجیره تأمین، کاهش واردات و جلوگیری از خروج ارز از کشور اقدام به اجرای ۱۲ میلیون متر مکعب عملیات خاکبرداری و کاشت ۱۰۲ میلیون اصله نهال اکالیپتوس کرده است که این امر علاوه بر توسعه فضای سبز و بهبود شرایط زیست محیطی زیر ساخت لازم برای تأمین مواد اولیه بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین خط تولید ام‌دی‌اف منطقه با ظرفیت سالانه ۴۰۰ هزار متر مکعب را نیز ایجاد کرده است.

این مجموعه در راستای مسئولیت اجتماعی خود اقدام به آموزش و ترویج کاشت نهال اکالیپتوس و توزیع گسترده آن در میان کشاورزان منطقه و کل کشور به صورت قرارداد خرید تضمینی محصول کرده است. در زراعت چوب اکالیپتوس علاوه بر استفاده از چوب، برگ آن نیز برای مصارف صنایع دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد./مهر

حجم ویدیو: 5.26M | مدت زمان ویدیو: 00:00:53 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها